Соус італійської кухні на основі базиліку, насіння пінії, сиру та оливкової олії додають до різних страв, щоб розкрити їхній смак у повній мірі. Вперше рецепт песто був описаний Джіо Батта Ратто та його сином Джованні у книзі з лігурійської гастрономії "La Cuciniera Genovese" у 1863 році.
Сьогодні існує безліч різновидів цього соусу. theLime знайшов у мережі перевірений рецепт, на приготування якого знадобляться лічені хвилини. Отже, візьміть: 1/3 склянки пармезану, 1 пучок базиліка, 1/2 склянки оливкової олії, 3 зубчики часнику, 1-2 чайні ложки лимонного соку, сіль і перець за смаком.
Приготування: вимийте та подрібніть базилік, потім крупно наріжте часник. Покладіть базилік, натертий сир та часник у ваш кухонний комбайн. Встановіть мінімальну швидкість та додайте трохи оливкової олії. Почніть з 1/4 склянки, перевірте консистенцію і додайте більше олії, якщо знадобиться.
Додайте щедру дрібку солі, трохи перцю та лимонного соку. Збийте все це разом ще раз. Готово! Соус песто бажано зберігати у щільно закритій тарі. Термін зберігання – до 7 днів у холодильнику або до 6 місяців у морозильній камері.
З чим їдять песто?
- Найчастіше соус подають із макаронами. Є важливий нюанс: песто не потрібно нагрівати чи готувати разом із ними. Інакше він втратить свої насичені смакові якості.
- Якщо перемішати песто з оливковою олією чи майонезом, то таким соусом можна сміливо заправляти салати з тунцем та куркою.
- Пісто можна використовувати як повноцінну закуску. Для цього соус слід намазати на підсмажений шматочок хліба.
- Ним також можна доповнювати рибу, м'ясо, курку та овочі.
- Песто можна використовувати і для піци, якщо замінити ним томатний соус. Тоді смак вийде більш насиченим та пікантним.
- Італійський соус також можна додавати до деяких супів. Наприклад, до мінестроні по-генуезьки - легкий суп із сезонних овочів, в який іноді додають макарони або рис.
- Песто добре поєднується з хумусом - новий смак популярної закуски вас здивує.
- Дізнайтеся, як зробити ідеальний домашній майонез без блендера. Вперше про цей соус стало відомо наприкінці XVIII століття.
- Подивіться, як приготувати та не зіпсувати бешамель – класичний французький соус. Він був створений на основі вершкового соусу королівським кухарем Франсуа де Ла Варенном, засновником високої кухні у Версалі, і присвячений Луї де Бешамелю.
Найцікавіші історії та новини дня тепер у Telegram! Підписуйтесь на канал theLіme і дізнавайтеся про них швидше .