У період цвітіння і бутонізації томатів дуже важливо провести друге підживлення препаратами бору – воно дозволить рослині сформувати сильну зав’язь і, відповідно, дати щедрий і здоровий урожай.
Як правильно проводити підживлення бором, розповів автор YouTube-каналу "Томат і виноград".
Читайте також: Урожай врятує звичайний попіл: як приготувати чудо-підживлення для грядок.
На третьому-четвертому тижні після висаджування розсади у відкритий грунт починається період масового цвітіння помідорів. Саме в цей час важливо дати рослині найбільше поживних речовин і мікроелементів, щоб зав’язалося якомога більше плодів.
"Бор є необхідним мікроелементом для нормального розвитку та плодоношення рослин. Обробка бором під час цвітіння допомагає збільшити кількість цвіту, покращити формування зав'язі, збільшити врожайність на 20-30%, а також захистити цвіт від засихання та опадання", - розповів автор відео.
Він рекомендує використовувати для другого підживлення томатів препарати на основі бору "Хелатин бор" та борну кислоту, які широко представлені в асортименті насіннєвих магазинів.
Читайте також: Огірків виросте в рази більше: секрети правильного поливу.
"Хелатна форма мікроелементів на кшталт бора, заліза, кальцію, калію - це розчинна у воді форма, яка добре засвоюється рослинами. "Хелатин бору" згідно з інструкції на упаковці потрібно розвести у 10 лірах води та цією сумішшю обприскати рослини", - поділився досвідом дачник.
Також він розповів, як використовувати всім відому борну кислоту для підживлення томатів.
"Якщо у вас є борна кислота, то її спочатку треба розчинити у гарячій воді з температурою 60-70°. Далі додаємо цю суміш у воду з розрахунку 1 г на 1 л води і обприскуємо рослини після заходу сонця 2-3 рази з проміжком в один тиждень. Я обробляю бором не тільки томати, а й перець, баклажани, виноград та інші овочі на моєму городі.
Особливо цієї обробки бором потребує виноград - я проводжу таке обприскування винограду двічі за сезон перед цвітінням", - додав автор відео Володимир.
- Плодоношення не зупинять ні спека, ні холод: чудо-добриво для підживлення помідорів, перців і баклажанів.
- Читайте також на theLime, чим підживити томати під час наливу плодів.
Цікаві новини для вас: