RU  UA  EN

Неділя, 24 листопада
  • НБУ:USD 41.05
  • НБУ:EUR 42.85
НБУ:USD  41.05
Політика

Непрості юристи: хто захищає Труханова і "Гаврилівські курчата"

Чим цікава юридична компанія Equity

Чим цікава юридична компанія Equity Фото: pixabay.com

Юридична фірма Equity останнім часом розгорнула неабияку активність в Україні. Серед її клієнтів – одіозні фігури і гучні справи. Чим відома дана компанія і яке відношення до неї має скандальний нардеп від БПП, дізнавалося наше видання.

В українському інформаційному просторі звикли до того, що потрібно звертати увагу на скандальні судові процеси проти відомих політичних персонажів. Щоправда, журналісти рідко фокусуються на тому, які саме юридичні фірми займаються захистом своїх одіозних клієнтів. Якщо знати про те, з ким саме у Верховній Раді і Кабміні пов'язана більшість великих юридичних компаній, значна кількість судових процесів в нашій країні заграють зовсім іншими фарбами.

Яскравий приклад - юрфірма Equity, яка ще донедавна мала назву FCLEX. Її юристи зараз супроводжують процес скандальної птахофабрики "Гаврилівські курчата". Нагадаємо, в червні Генеральна прокуратура провела 14 обшуків і затримала власників агрохолдингу "Агромарс" Марину і Євгена Сігалів (колишній нардеп Партії регіонів) через величезний пташиний могильник в селі Гаврилівка Київської області. В результаті систематичного порушення норм законодавства про охорону природного навколишнього середовища птахофабрика завдала шкоди на суму понад 200 мільйонів гривень. Тоді ж було розпочато кримінальне провадження за ч. 1 ст. 255 (створення злочинної організації), ч. 4 ст. 28 ст. 236 (порушення правил екологічної безпеки), ч. 4 ст. 28 ч. 2 ст. 240 (порушення правил охорони або використання надр) Кримінального кодексу України.

Тепер же, як зазначає сама компанія Equity, Марина Сігал і Євген Сігал, а також директор філії компанії Іван Зозуля вийшли під заставу. Адвокати повідомили, що домоглися зниження застави до п'яти мільйонів гривень для кожного підозрюваного, хоча спочатку загальна заставна сума перевищувала 100 мільйонів гривень.

Інший клієнт Equity - мер Одеси Геннадій Труханов, який подав позов на Україну до Європейського суду з прав людини. Позов стосується його затримання 14 лютого 2018 року в аеропорту "Бориспіль". Мер Одеси запевняє, що мало місце порушення статті 5 Конвенції про захист прав людини і основних свобод (право на свободу та особисту недоторканність особи). Тоді його затримали прикордонники, після чого передали детективам Національного антикорупційного бюро України. Геннадію Трухановому вручили підозру в завданні збитку бюджету Одеси: у вересні 2016 року міськрада придбала будівлю заводу "Краян" за 185 мільйонів гривень у приватної структури, яка на початку 2016 року купила його на аукціоні, організованому ліквідатором підприємства, за 11,5 мільйонів гривень. За даними правоохоронців, отримані від міської влади гроші фірма-продавець спробувала перерахувати компанії з ознаками фіктивності.

Як бачимо, одіозність клієнтів анітрохи не бентежить юристів з Equity. І це не дивно, якщо знати про те, з ким пов'язана дана юрфірма. Відразу кілька джерел в юридичному середовищі вказують на зв'язок зі скандальним нардепом від БПП Олександром Грановським. Втім, про все по порядку...

До червня 2017 року компанія Equity називалася FCLEX. 50% в статутному капіталі фірми має старший партнер Віктор Барсук, ще 10% - партнер Олег Малиневський. Юристи цієї компанії в 2016 році захищали інтереси скандальної компанії "Трейд Комодіті" у Вищому господарському суді України в суперечці щодо тендеру на постачання паливно-мастильних матеріалів для ПАТ "Укрзалізниця" на суму 162 мільйони гривень. Повідомлялося, що НАБУ в 2016 розслідувало контракти Міністерства оборони з "Трейд Комодіті" на предмет розтрати 149 мільйонів гривень. У ЗМІ писали про зв'язок даної компанії з нардепом від президентської фракції Олександром Грановським, хоча він сам це всіляко заперечував.

Є й інші цікаві зв'язки з цим політиком. Один з партнерів компанії Олег Малиневський відстоював інтереси Андрія Адамовського (до 2010 року він володів компанією Stockman Interhold, а потім переписав її на сина) в суперечках навколо ТРЦ SkyMall. Цікаво, що головою наглядової ради Assofit Holdings Limited (проектної компанії столичного ТРЦ SkyMall) до 2014 року був Олександр Грановський. Він представляв за дорученням інтереси Stockman Interhold SA, співвласника Assofit. Цікаво, що юристи FCLEX відстоювали в судах інтереси компаній Stockman Interhold SA і "Призма-Бета", яка володіла приміщеннями ТРЦ, а її виконавчим директором працювала Ольга Ткаченко - колишня помічниця Олександра Грановського у Верховній Раді.

Сам нардеп говорив, що не веде справ з Олегом Малиневським з 2014 року. Але в липні 2016 року журналісти програми "Схеми" відзняли зустріч Олександра Грановського з юристами фірми в київському ресторані, а також зустріч Віктора Барсука з близьким соратником президента Петра Порошенка, скандальним депутатом Ігорем Кононенко.

В ході ще одного розслідування стало відомо про те, що Олександр Грановський використовує близько десятка різних елітних автомобілів, хоча декларує тільки одну машину. І ту орендує. Цікаво, що власники інших автомобілів, якими Грановський користується, побічно пов'язані з депутатом через головного бенефіціара вище названої юрфірми Віктора Барсука.

Ще один цікавий момент: один з юристів компанії Тарас Пошиванюк в 2015 році представляв інтереси кандидата в народні депутати від БПП Сергія Березенка на 205-му окрузі в Чернігові. Як відомо, Сергія Березенка неодноразово пов'язували з Олександром Грановським.

Утім, пов'язують юрфірму і з іншими одіозними політиками. Так, керівництво Equity пов'язують з олігархом, нардепом Костянтином Жеваго. Партнери даної компанії є або були помічниками народних депутатів Костянтина Жеваго, а також його давньої соратниці, екс-нардепа і колишнього глави Житомирської обласної ради Анжеліни Лабунської. Зокрема, глава юрфірми Віктор Борсук є її чоловіком.

Перебування Equity в орбіті таких персонажів як Грановський і Жеваго може свідчити про те, що дана юркомпанія фактично може бути непоганим юридичним прикриттям для них і їхніх політичних союзників. І тут варто говорити про політичний контекст. З огляду на давні зв'язки Жеваго з Юлією Тимошенко (з 2006 по 2012 рік він був нардепом від "Батьківщини"), а також той факт, що один з підзахисних Equity Євген Сігал був нардепом від "Батьківщини" два скликання поспіль, не можна виключати того, що пов'язаний з цією юркомпанією Грановський ближче до президентських виборів може вирішити зблизитися з командою Юлії Володимирівни. В такому випадку "ад'ютант Порошенко", як його називають деякі ЗМІ, цілком може опинитися у ворожому таборі. А юрфірма Equity отримає нових клієнтів...

Версія для друку
Знайшли помилку - видiлiть та натиснiть Ctrl+Enter

Читайте також

Новий старий Кабмін та перестановки в ОП: хто, куди, навіщо

Внаслідок переформатування уряду в Україні деякі звільнені міністри перейдуть на іншу роботу у владі

Умєрову дадуть нову посаду? Кого можуть призначити міністром оборони замість нього

Рустем Умєров перейде на посаду віце-прем'єра з питань ВПК, на посаді міністра оборони його замінить Олександр Камишін