У Луганській області працює лиш один контрольний пункт в'їзду-виїзду, який знаходиться у Станиці Луганській. Що стосується КПВВ у Щасті і Золотому, то бойовики блокують їх роботу. Про те, чому працює лише один КПВВ з ОРДЛО на Луганщині і коли можуть запрацювати інші, в ефірі Апостроф Live на Апостроф TV розповів голова Луганської обласної військово-цивільної адміністрації СЕРГІЙ ГАЙДАЙ.
- Як зараз працює перехід у Станиці Луганській та що роблять на заблокованому КПВВ у Щасті?
- Працює лише Станиця Луганська. Тільки там люди можуть перетинати КПВВ. Станиця працює в штатному режимі, як і раніше. Єдине що, через пандемію у нас зараз КПВВ перетинає менше людей.
Щастя та Золоте заблоковані. Поки що там не дають можливості переходити.
- Це якось пояснюють? Чи, можливо, нашій стороні якось кричать, чи людям кажуть, чому вони їх не пускають? Це ж треба якось пояснити.
- Ви знаєте, всі пояснення знаходяться в зоні відповідальності тих домовленостей, які проходять на тристоронній контактній групі. Ми зі свого боку виконали всі умови.
Всі бачили, що ми в Щасті побудували першу сервісну зону – сучасну, чудову, з усім набором сервісних послуг. Ми готові відкритися хоч сьогодні, якщо буде добро представників окупованої території. Але поки що вони знаходять будь-які підстави для того, щоб не відкриватися. Все, що завгодно.
- Вони якось говорять про те, що, можливо, вони б і відкрили пункти пропуску, але поки Кремль не дасть добро, ніхто нічого робити не буде?
- Так не говорять. Це ми можемо читати поміж рядків. А офіційно, звісно, такої інформації нам не надають.
Хоча я вам можу сказати, що ООН передавала гуманітарні вантажі. Не такі, як передає Російська Федерація – зі зброєю – а з гуманітарною допомогою. Наші прикордонники оглядали ці вантажі. Там дійсно товари гуманітарного призначення для людей. І гуманітарний вантаж ООН проїжджав.
Коли до нас приїжджав президент Володимир Зеленський та президент ЄС Шарль Мішель, то днем раніше 11 машин перетнули лінію розмежування і відвезли гуманітарний вантаж.
- Як неокупована Україна допомагає людям, які застрягають на КПВВ? Чи є можливість, наприклад, допомогти людям, які застрягли на окупованій частині?
- Допомогу якого плану ви маєте на увазі? Якщо треба якийсь медичний супровід, то він надається. Там працюють ФАПи, амбулаторії, неподалік є лікарня. Там працює Червоний Хрест, постійно знаходяться медичні працівники.
Тобто якщо є якась проблема, є швидка допомога, яка може відвезти до найближчої лікарні чи на місці надати якусь допомогу, якщо людина не потребує амбулаторного лікування.
- А чи є якась допомога з оформленням документів?
- У нас затримки немає.
- А як люди реагують на те, що вони змушені їхати лише на одне КПВВ, а інші пункти пропуску не відкриті? Як вони це сприймають? Кому вони дорікають у такому разі?
- Звісно, що люди незадоволені. Але їхні дорікання стовідсотково звучать не на нашу адресу. Вони бачать, що ми готові. Вони бачать чудову сучасну сервісну зону та всю інфраструктуру, побудовану в Щасті.
До речі, ми плануємо таку сервісну зону побудувати цього року і на Станиці Луганській, і на Золотому. Ми готові на сто відсотків.
Ще раз говорю: якщо сьогодні чи завтра на ТКГ буде ухвалене рішення, що ми можемо відкривати КПВВ у Щасті та Золотому, ми їх відкриємо своєчасно, як і буде домовлено.