RU  UA  EN

Пʼятниця, 19 липня
НБУ:USD
  • НБУ:USD
  • НБУ:EUR
25.75
Суспільство

ТОП-20 найкращих ресторанів Києва: підсумки голосування

Трійця 2019: що не можна робити на свято

Головні заборони на Трійцю

Головні заборони на Трійцю Фото: pixabay.com

У неділю, 16 червня, православні християни відзначають одне з дванадцяти найважливіших свят - Трійцю. Це свято припадає на п'ятдесятий день після Великодня (звідси й друга назва свята - П'ятидесятниця).

За біблійними переказами, в цей день на учнів Ісуса Христа зійшов Святий Дух, після чого вони могли спілкуватися різними мовами, щоб проповідувати християнське вчення серед різних народів по всьому світу.

День Святої Трійці супроводжується безліччю традицій і обрядів - як церковними, так і народними, які прийшли з глибини століть. Однак в цей день діють і певні заборони, яких прийнято дотримуватися.

Що не можна робити на Трійцю

- В цей день забороняється займатися роботами, які пов'язані з землею: орати, садити рослини, копати, косити траву та інше. Також не можна рубати й пиляти дерева, ламати гілля і колоти дрова.

- На Трійцю забороняється будь-яка фізична робота по дому: прибирання, в'язання, шиття, прання тощо. Вважається гріхом не прийти до церкви лише тому, що від храму відвернули побутові справи, які цілком можна перенести на інший день.

- У це свято не слід думати про погане, ображатися на оточуючих, лаятися з близькими, з'ясовувати стосунки або бажати комусь поганого.

- Віруючій людині в цей день краще утриматися від деяких земних пристрастей, зокрема і від інтимної близькості. Однак це правило варто розглядати як пораду, а не пряму заборону.

- На Трійцю не можна вступати в шлюб - вінчання не здійснюється в дні 12 основних свят (Пасхи, Різдва, Трійці та інших).

- У народі також говорять, що в це свято не можна купатися у річці. Згідно з повір'ям, русалка може вийти на сушу і забрати з собою на дно водойми людину. Також небажано в цей день самому йти до лісу.

- На Трійцю не прийнято відвідувати кладовища. Вшанувати пам'ять померлих потрібно напередодні свята, в суботу.

- Церква забороняє в цей день займатися ворожінням та іншими язичницькими обрядами.

- У народі в цей день не стрижуть і не фарбують волосся.

Новости партнеров

Загрузка...

Читайте також

Дуже дивно, що Росія так хвилюється про репутацію СРСР - Джаред Харріс, актор серіалу "Чорнобиль"

Британський актор розповів про роль Легасова, зйомки в Києві та небажання відвідувати Чорнобиль

Як святкувати Трійцю 2019: історія, традиції та звичаї свята

16 червня православні християни відзначають одне з дванадцяти найважливіших свят - Трійцю, або П'ятидесятницю. Апостроф розповідає про традиції свята

Євробачення 2019: головні події фіналу

У ніч на 19 травня в Тель-Авіві відбувся гранд-фінал Євробачення-2019

Новости партнеров

Загрузка...