RU  UA  EN

Вівторок, 3 грудня
  • НБУ:USD 41.30
  • НБУ:EUR 43.35
НБУ:USD  41.30
Суспільство

Покрова Пресвятої Богородиці 2019: як святкувати, традиції і прикмети

Як правильно провести велике церковне свято

Як правильно провести велике церковне свято Фото: pixabay.com

Православні і греко-католики щорічно 14 жовтня відзначають велике свято - Покрову Пресвятої Богородиці. У 2019 воно випадає на понеділок. Це свято встановлене на честь Божої Матері, яка завдяки своєму вбранню врятувала людей від загибелі.

Згідно з переказами, в 910 році коли місто Константинополь перебував в облозі у сарацинів, городяни почали молитися і просити Богородицю захистити їх. Як раптом під час служби Святий Андрій побачив над своєю головою диво: Діва Марія з'явилася в оточенні ангелів та святих пророків, зняла з голови покрову і накрила нею людей. Незабаром Константинополь був звільнений, а його жителі врятовані. З тих пір Богородицю вважають покровителькою.

14 жовтня, крім церковного, українці відзначають два державних свята - День захисника України і День українського козацтва. Козаки шанували Богородицю як свою заступницю, а Її ікона не раз рятувала їм життя в складних боях. Тому в цей день козаки обирали нового отамана.

Традиції на Покрову Пресвятої Богородиці

Традиційно в цей день віруючі ходять до церкви, ставлять свічки і моляться Богородиці. Після відвідин храму люди намагаються якомога більше часу провести з родиною. Це свято проводять у чистоті, тому напередодні великого свята потрібно прибратися удома.

Незаміжні дівчата 14 жовтня відвідують храм, і просять у Божої Матері успішного заміжжя. Вони ставлять свічку і примовляють: "Покрий землю сніжком, а мене, красиву - женишком".

До настання Покрови потрібно закінчити всі польові роботи. В цей час часто випадає перший сніг, тому цей день був пов'язаний з приходом зими.

Вважається, що 14 жовтня потрібно допомагати літнім або самотнім жінкам. Оскільки добро, зроблене в цей день іншим людям, обов'язково буде повертатися до вас протягом всього року.

Прикмети на Покрову Пресвятої Богородиці

- Якщо на Покрову відлітають журавлі - зима буде ранньою.

- Якщо в цей день дуб і береза скинуть листя, то рік буде легким.

- Якщо до свята не випаде перший сніг - зима не скоро прийде.

- Якщо на Покрову добре повеселитися, то можна зустріти гідного нареченого.

- Чим більше випаде снігу на Покрову - тим більше буде весіль в наступному році.

- Якщо в свято хлопець буде залицятися до дівчини, то в майбутньому він стане її нареченим.