RU   UA   EN  

Вівторок, 21 травня
  • Лайм
НБУ:USD
  • НБУ:USD
  • НБУ:EUR
26.00
Світ

Читайте нас у Telegram-каналі

Погляд

Чекісти Путіна можуть творити все, що хочуть, у тому числі з Україною

Російський опозиційний політик розповів, які методи використовує Кремль, щоб забезпечити потрібне ставлення США

Російський опозиційний політик розповів, які методи використовує Кремль, щоб забезпечити потрібне ставлення США У Дональда Трампа досить великі шанси на перемогу, але не варто перебільшувати його можливості Фото: EPA/UPG

На вимогу працівників штабу кандидата в президенти США від Республіканської партії Дональда Трампа з програмної платформи цієї політичної сили були виключені положення про надання Україні летального озброєння. Американська преса в контексті цього нагадує, що голова передвиборної кампанії Трампа Пол Манафорт раніше понад десять років працював лобістом екс-президента Віктора Януковича. Російський опозиціонер Костянтин Боровий вважає, що в цьому випадку навряд чи обійшлося без підкупу з боку російських спецслужб. "Яка ж продажна тварюка цей Дональд Трамп. Почав відпрацьовувати гроші Путіна. Берлусконі номер 2. Україна при Трампі перейде в повне відання Путіна", - написав він у своєму Facebook. Утім, Боровий вважає, що лобісти Москви працюють і з іншим основним кандидатом. "Апострофу" російський опозиціонер розповів, які методи використовує Путін, щоб забезпечити вигідну для нього політику з боку США.

Про "руку Москви" на виборах в США і методи Кремля

У всій цій історії цікавий такий момент: інструменти підкупу, які використовують чекісти. Це, звичайно ж, зазвичай дуже дорого. Припустимо, до Єльцина приходить директор ФСБ і каже: "Борисе Миколайовичу, давайте підкупимо Клінтона. Він нам допоможе кредити брати". Єльцин каже: "А скільки грошей треба?" - "10 мільярдів доларів". "Ні, це дорого", - каже Єльцин.

Тут йдеться про лобізм, майже законну діяльність. При цьому важливо розділяти: лобізм і підкуп - це різні речі.

А зараз представимо нинішню ситуацію, що з таким самим питанням начальник розвідки приходить до Путіна. У цьому випадку вже йтиметься про збереження влади. Для цього потрібно 100 мільярдів, наприклад. І що скаже Путін? "Звичайно. Владу ж треба зберігати. 100 мільярдів шкода, але беріть".

Зрозуміло, що Путін не став би захоплювати Крим, якщо б у нього не було на 100% впевненості, що реакції з боку США не буде. У випадку з Грузією, до речі, такої впевненості не було. Судячи за непрямими ознаками, з Кримом ситуація для Москви була зрозумілою. Тому вони могли робити все, що завгодно. Пам'ятаєте, коли захоплювався Крим, всі мало не криком кричали. Тоді як реакція розвідки США була такою: "жодних ознак незаконних дій немає". Потім був скандал, експерти розвідки почали говорити, що від них вимагають не об'єктивну інформацію, а "потрібну". І що коли вони не дають "замовленої" інформації, у них починаються проблеми.

Так трапляється тому, що сьогодні європейська і американська влада пронизана агентурними мережами чекістів. А це означає те, що вони можуть творити все, що хочуть. У тому числі з Україною. Зупинитися вони зможуть тільки в тому випадку, коли гроші закінчаться. Адже йдеться про виживання. У хід підуть будь-які гроші. Немає таких грошей, які вони б не заплатили за те, щоб не залишитися при владі. І в цьому стані, до речі, вони дуже небезпечні. Підкуп у такій ситуації для них буде найпростішим способом. При цьому їхня агентурна мережа є дуже сильною.

Про ризик недооцінки шансів Трампа перемогти на виборах

Треба бути об'єктивним. Говорити, що в Трампа немає шансів, - не правильно. Його шанси на перемогу досить великі. Одна маленька помилка Клінтон - і все. При цьому Трамп для всіх буде не дуже зручним президентом, у всіх сенсах.

Утім, можливості Трампа не варто і перебільшувати. Підстави припускати, що він розпочне активно проводити антидемократичну політику, - надто надумані. Не варто забувати, що там є ще Конгрес, є Верховний суд, є інститут імпічменту. Не все так просто. Хоча історичні аналогії свідчать, що ми (Росія) і Гітлера підтримати можемо, як було свого часу.

Представників дуже великої лобістської фірми, до речі, вже виявили і в штабі Клінтон. Тобто вони (спецслужби РФ) намагаються яйця покласти в усі кошики.

Ситуація загалом дуже неприємна, але не катастрофічна. Тому що влада в США поділена. А поділ влади завжди робить кожного політика, який займає односторонню позицію, не дуже сильним. Йому завжди будуть опонувати.

Але ми то з вами живе сьогоднішнім днем. І нам дуже важливо, щоб зброя (летальна зброя для України, - "Апостроф") поставлялося не нашим онукам, а зараз. Та особливої радості, якщо раптом зброю Україні через 100 років все-таки поставлятимуть, ми вже не відчуємо.

Новости партнеров

Загрузка...

Читайте також

Венесуела близька до війни: втручання США може стати фатальним - британський журналіст

Как будет развиваться ситуация в Венесуэле после переворота, спрогнозировал Эдвард Лукас

Америка готує удар по найбільш болючому місцю Росії - приватна розвідка США

Вторичные санкции США против третьих стран, сотрудничающих с Россией в обороне и энергетике, может повлиять на поведение Москвы, считают аналитики Stratfor

Гучна перестановка від Трампа: нічого доброго для Росії не очікується

Как увольнение с должности госсекретаря США Рекса Тиллерсона и назначение Майка Помпео скажется на американской политике по России и Украине