RU  UA  EN

Середа, 8 травня
  • НБУ:USD 39.15
  • НБУ:EUR 41.90
НБУ:USD  39.15
Бізнес

Допомогти Збройним Силам України! Посилання для переказів

Новини

8 травня

7 травня

Всі новини

У Полтаві відбувся Форум соціального партнерства у газовидобувній галузі: підсумки і основні месседжи заходу

У вівторок, 19 листопада в Полтаві відбувся "Форум соціального партнерства: громади і газовидобуток".

Про це йдеться на сторінці Форуму у Facebook.

У заході взяли участь народні депутати, представники Міністерства енергетики та захисту довкілля, голова Полтавської ОДА, голова Держслужби геології та надр України, представники громадського сектору, місцевого самоврядування та недержавних організацій, а також газовидобувні компанії.

На форумі обговорювали стратегію України в газовидобувному секторі та роль полтавського регіону у збільшенні газовидобутку в країні, важливість продовження реформ для досягнення енергонезалежності, а також користь співпраці громад i газовидобувників.

Наталія Гребенюк, голова Правління Асоціації газовидобувних компаній України, зазначила, що досягнення енергонезалежності є головною місією для провідних газовидобувних підприємств і вони докладають максимум зусиль, щоб втілити це в реальність.

"Останні роки держава обрала стратегію, спрямовану на здобуття енергонезалежності, яка пов’язана зі збільшенням власного газовидобутку. Про послідовність курсу заявляють і президент Володимир Зеленський, і Кабінет міністрів Олексія Гончарука. Курс уряду на збільшення ВВП на 40% у 5-річній перспективі, на наш погляд, пов’язаний зі збільшенням видобування українського газу. Галузь розраховує на ефективну співпрацю з регіонами: громадами, органами місцевого самоуправління, громадянським суспільством. Чим ефективніше ми будемо працювати разом, чим конструктивнішими будуть наші рішення, тим швидше будемо знаходити можливості, щоб реалізувати проєкти для втілення стратегічної державної місії", – зазначила Гребенюк.

Під час дискусії було зазначено, що газовидобувні компанії сприяють розвитку регіонів присутності, сплачуючи ренту до місцевих бюджетів та реалізуючи програми соціального партнерства. Як приклад була наведена Ковалівська сільська рада Шишацького району Полтавської області, на території якої веде діяльність компанія ДТЕК Нафтогаз. Бюджет сільради завдяки співпраці з газовидобувниками збільшився в рази, і громада отримала можливість реалізувати проєкти у сфері охорони здоров’я, освіти та енергоефективності, ремонтувати та будувати нову соціальну інфраструктуру. Як зазначив Олександр Шевельов, керівник відділу комунікацій ДТЕК Нафтогаз, компанія веде постійний діалог з громадами, допомагає вирішувати проблеми та забезпечує розвиток полтавського регіону.

Окремим питанням заходу став екологічний аспект видобутку природнього газу. Під час дискусії між парламентарями, представниками місцевої влади та громад, учасники обговорення підкреслили, що наразі видобуток газу в регіоні здійснюється із дотриманням екологічних норм. Була позитивно оцінена практика безамбарного буріння свердловин, що відповідає кращим міжнародним екологічним стандартам. Як зазначили експерти ДТЕК Нафтогаз, за останні роки нові свердловини компанія пробурила виключно безамбарним методом.

Підсумовуючи дискусії під час Форуму, організатори зазначили, що в України є всі можливості для збільшення видобутку газу та досягнення енергетичної незалежності. Для цього вкрай необхідно об’єднати зусилля газовидобувних компаній, державної влади та органів місцевого самоврядування, освіти і науки та місцевих громад.

"Форум соціального партнерства: громади і газовидобуток" — платформа для діалогу газовидобувної галузі, влади та громад, на території яких ведеться газовидобуток. Організаторами заходу виступили ГО "Нова енергія", Ініціатива Прозорості Видобувних Галузей в Україні – UAEITI, Міжнародний фонд "Відродження" за підтримки Міненергетики та захисту довкілля, Асоціації газовидобувних компаній України та Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ).

Нагадаємо, що до Асоціації газовидобувних компаній України входять вісім найбільших газодобувних компаній. Разом вони видобувають 92% газу в Україні, створюють близько 26 тисяч робочих місць і забезпечують 8% надходжень до бюджету держави.