RU  UA  EN

Четвер, 21 листопада
  • НБУ:USD 41.00
  • НБУ:EUR 43.20
НБУ:USD  41.00
Бізнес

Новини

21 листопада

Всі новини

Є документи: бізнесмен розповів, як російські власники збан

Власник суднобудівного заводу "Океан" Василь Капацина заявив, що у нього є докази щодо доведення заводу до банкрутства російськими власниками.

Про це повідомляється в матеріалі "НикВести".

13 січня суд за клопотанням генпрокуратури наклав арешт на комплекс заводу "Океан", на підприємстві заборонили госпдіяльність. Власник заводу Василь Капацина заявив про загрозу зриву іноземних контрактів через арешт. Бізнесмен розповів історію заводу.

"Радянський період, 90-ті роки - період успішної роботи заводу. У 2000 році державний завод "Океан" виставлений на приватизацію, його придбала голландська компанія "Дамен". Дивуюся, що говорять правоохоронці про спроби повернення приватного активу в держвласність. Таких прецедентів в Україні немає", - розповів він.

Під час перебування заводу у власності голландської компанії, на "Океані" побудували десятки судів, працювало близько 10 тисяч працівників. З 2006 року по 2008 рік контрольний пакет акцій належав норвезькій групі "Акер Ярдс АСА", було виконано 13 замовлень. У 2008 році на завод, придбавши 98% акцій, прийшов російський олігарх Ігор Юсуфов, який був міністром енергетики РФ, спецпредставником президента, членом наглядової ради "Газпрому", і до 2011 року завод довели до банкрутства.

"Завод перетворили в банкрута. Команда Юсуфова отримувала замовлення від "Газпрому", будівництво фінансувалося з офшорних компаній, гроші реєструвалися як інвестиції і витрачалися на будівництво суден. Кораблі передавалися "Газпрому", гроші на завод не надходили, йдучи в компанію "Океан Фінанс" в Москві. Власники не розраховувалися з підрядниками, по електроенергії, заборгованість із зарплати сягнула 6 місяців, до 8 тисяч людей не отримували грошей ... Губернатор (глава Миколаївської ОДА Микола Круглов - "Апостроф") заявив про загрозу банкрутства з авода. Він розумів, що завод доводять до ручки, є стенограми нарад. Люди Юсуфова почали скаржитися віце-прем'єру, що губернатор заважає працювати. Є документи, як віце-президент заводу доповідає Юсуфову, що щодо банкрутства заводу все виконано і каже, що потрібно негайно починати "кероване банкрутство", - розповів Капацина.

За його словами, до 2012 року кредиторська заборгованість заводу перед офшорними компаніями Юсуфова становила 65 млн євро.

"Всі ці гроші вивели в сторону, а завод поклали", - додав він.

Бізнесмен обурився, що прокурори Офісу генпрокурора ігнорують прохання допитати його у справі про арешт майна заводу. Спікер Верховної Ради Дмитро Разумков заявляв, що сподівається на вирішення проблеми з арештованим майном заводу "Океан" так, щоб задовольнити інвестора і працівників. В Офісі президента пройшла нарада щодо ситуації на "Океані".

Власник заводу стверджує, що в основу клопотання Офісу Генпрокурора лягла дезінформація, надана Ігорем Ігнатовим, який пов'язаний з олігархом Юсуфова. Ігнатов, відомий як член ОЗУ рейдера "Капітошки", фігурував в листуванні народного депутата В'ячеслава Медяника, де він обіцяв співрозмовнику вирішити питання з заводом.

Суддя, який підписав ухвалу по заводу "Океан", за інформацією ЗМІ, раніше передавав це підприємство на зберігання до ТОВ "Океан-Судноремонт", в результаті чого там почалися розкрадання, розслідування про це почали в прокуратурі.