RU  UA  EN

Субота, 23 листопада
  • НБУ:USD 41.05
  • НБУ:EUR 42.85
НБУ:USD  41.05
Бізнес

Новини

23 листопада

22 листопада

Всі новини

"Перша вдала кооперація бізнесу і держави": в Україні оцінили перспективи САУ "Богдана"

В разі успішного проходження випробувань, САУ "Богдана" має стати одним з важливих елементів комплексного переозброєння ракетних військ і артилерії української армії більш модернізованими зразками.

Про це йдеться в статті "Більше вогню. Як проходять випробування вітчизняної САУ "Богдана" на ZN.ua.

Як наголошується в статті, труднощі, що виникли навколо САУ "Богдана" в 2018, були успішно подолані в 2020, тому на сьогоднішній день немає ніяких перешкод для подальшої розробки та її серійного виробництва.

"Богдана" - перша вдала кооперація бізнесу і держави в рамках державного оборонного замовлення. Приватний бізнес повірив в державу, а саме - вклав кошти у виробництво, тому що тільки держава може закуповувати вказаний виріб", - йдеться в статті.

Також налагодження серійного виробництва власних САУ дозволило б Україні стати більш незалежною в цьому виді озброєння. Для держави, яка вже сьомий рік перебуває під тиском країни-агресора, - це надважливо, пише ZN.

"Крім того, "Богдана" розробляється відразу з використанням НАТО-вських калібрів, що робить її перспективною не тільки для українського ринку, але і для іноземних військових. В той же час це потужний сигнал для наших західних партнерів і додатковий аргумент в отриманні ПДЧ. В цьому контексті, виробник "Богдани" налагоджує співпрацю з іноземними виробниками САУ, перш за все з країнами-членами НАТО", - йдеться в статті.

Не менш важливим є і той факт, що з появою 155-мм "Богдани" під неї в Україні має бути організовано і виробництво снарядів і стовбурів, а це - створення робочих місць і завантаження українського виробництва додатковими державними замовленнями.

Важливим моментом також є те, що САУ "Богдана" і чеська "Дана", яку закуповують для Збройних сил України, - не конкуренти. За даними військових експертів, є потреба в обох виробах. Але власне потреби в закупівлі визначає Міністерство оборони.

"Краматорський завод важкого верстатобудування має унікальну систему для перевірки зношеності стовбурів різної техніки, що дає можливість на місці перевіряти зношеність стовбура і його тактико-технічні характеристики. За даними експертів, зношеність існуючих стовбурів - до 80%", - наголошується в статті.

Втім, зараз важливо успішно завершити необхідні етапи випробувань "Богдани", за підсумками яких будуть прийняті рішення, які потребують доопрацювання.

Нагадаємо, в кінці травня на полігоні Широкий Лан (Миколаївська обл) почалися випробування 155-мм САУ "Богдана". З неї вже зробили понад 90 пострілів.

Про те, які перешкоди заважали розробнику представити проект вчасно, особливості її конструкції і подальші перспективи серійного виробництва - докладніше в матеріалі РБК-Україна "Під прицілом. Чи вдасться Україні запустити виробництво "натовської" САУ "Богдана".