Очільник НКРЕКП Валерій Тарасюк, якого призначили на посаду вже вдруге, продовжує бути співвласником принаймні 2 приватних компаній. Аналіз зв'язків його бізнес-партнерів вказує на те, що "не чужі" для Тарасюка фірми освоюють мільярдні державні підряди на енергетичних об'єктах.
Так, за даними реєстрів Тарасюку належать по 10% у ТОВ "КОМПАНІЯ "МЕТАЛ ІНВЕСТ" і ТОВ "МЕТАЛІНВЕСТ "СТАЛЬКОНСТРУКЦІЯ", пише сайт "Головне".
І перша і друга спеціалізуються на обробці металів та виробництві будівельних металевих конструкцій, та декларують, що за час війни в Україні значно збільшили свої доходи. Дохід ТОВ "МЕТАЛ ІНВЕСТ "СТАЛЬКОНСТРУКЦІЯ" за 2023 склав, зокрема, понад 26 млн грн, а дохід ТОВ "КОМПАНІЯ "МЕТАЛ ІНВЕСТ" – понад 200 млн грн. Обидві компанії очолює Дунайський Олександр Ігорьович. Через компанію ТОВ "ШДСУ", де Дунайський директор і одноосібний власник, бізнес Тарасюка пов'язаний з Консорціумом "НВО "УКРГІДРОЕНЕРГОБУД". У Консорціумі ТОВ "ШДСУ" йому належать 20%. Ще по 20% мають: ПРАТ "МЕТРОБУД" (з домініканським офшором у структурі власності), ТОВ "НТК ЕНПАСЕЛЕКТРО", ТОВ "ДНІПРО-СГЕМ", ТОВ "ІНТЕРГІДРОБУД". Усі є учасниками державних закупівель на десятки й сотні мільйонів гривень. Консорціум "НВО "УКРГІДРОЕНЕРГОБУД" на 1/5 частину належить директору двох фірм Тарасюка.
"Дохід вказаного Консорціуму за 2023 рік склав майже 2 млрд грн, чистий прибуток з якого – 58,7 млн грн, що в 4 рази перевищує заробітки компанії у 2022, та у понад у 2,5 раза – прибутки довоєнного 2021. Тож, під час двох років в Україні на долю вказаного Консорціуму припадає буквально фінансовий розквіт. Зумовлено це в першу чергу грошима з державного бюджету країни. Адже Консорціум "НВО "УКРГІДРОЕНЕРГОБУД" лише протягом двох років війни отримав 22 державних замовлення від ПРАТ "Укргідроенерго" на виконання різних будівельних та інженерних робіт переважно на Дністровській ГАЕС, хоч і не мав жодного подібного досвіду до 2021 року. Ще у 2018 році, наприклад, на будівництво Дністровській ГАЕС залучали напряму китайських партнерів України – виробників потрібного обладнання і виконавців відповідних робіт", - йдеться у матеріалі.
У 2023 році Консорціум, афільований з Тарасюком, заробив на Укргідроенерго майже 2 млрд грн. А з 2021 по 2023 рік – понад 42 млрд грн.
"Таким чином, близький до керівника Національного регулятора енергоринку бізнес заробляє на об'єктах іншого державного енергетичного підприємства. І останнє багато в чому залежить наразі від Тарасюка, зокрема, з погляду встановлення тарифів на електроенергію з ГЕС та ГАЕС", - пише видання.
Укргідроенергоще з часів Януковича очолює Ігор Сирота. Валерій Тарасюк своєю чергою у 2020 році був звільнений з посади голови НКРЕКП, написавши заяву "за власним бажанням". За даними ЕП, його усунення було пов'язано з неефективністюта перевищенням повноважень регулятора стосовно врегулювання цінових дисбалансів.