RU  UA  EN

Понеділок, 16 грудня
НБУ:USD
  • НБУ:USD
  • НБУ:EUR
23.30
Бізнес

Ліга Європи 2019/20: усі новости, результати, відео

Новини

16 грудня

15 грудня

Всі новини

Новости партнеров

Загрузка...

В "Укрлендфармінг" закликали вкладати кошти у проекти разом з ОТГ

Великі агровиробники співпрацюють з ОТГ в питаннях розвитку інфраструктури і по соціальним проектам.

В одному з найбільших в Україні за розмірами земельного банку, агрохолдингу "Укрлендфармінг" бізнесмена Олега Бахматюка, таку співпрацю вважають правильною: питання розвитку конкретних територій підприємства на місцях вирішують спільно з ОТГ або сільськими радами.

Агрохолдинги піклуються про соціальні потреби тих територій, на яких розташовані їхні виробництва. В Україні лише 17% земель не задіяно в сільському господарстві - на 83% території країни агровиробники зобов'язані вибудовувати вигідну обом сторонам взаємодія з власниками землі, пише "Деловая столица". Незалежно від конкретики взаємин з місцевими органами влади у аграрного бізнесу завжди є вибір: працювати з керівництвом ОТГ або робити акцент на адресну допомогу населенню.

"За кожен гектар орендованої землі наш агрохолдинг виділяє на потреби сільрад і ОТГ соціальний внесок. Цільове призначення отриманих коштів в основному визначається на сесії сільради. Зазвичай у нас є своє бачення розвитку території, і ми спільно з главою ОТГ або села визначаємо пріоритети з кола нагальних питань. В результаті зусиллями нашого холдингу вирішуються багато проблем сучасних сіл: відновлення доріг, ремонти приміщень освітніх і медичних установ, водопроводів, а також організація культурного побуту - святкування державних і релігійних свят, днів села, проведення спортивних змагань для місцевих жителів і т. д. На жаль, люди виїжджають з села. Але ми налаштовані позитивно, тому що дбаємо про жителів сіл", - розповіла начальник відділу земельних ресурсів "Укрлендфармінг" Світлана Щіборщ.

У більшості випадків у агрохолдингів, які створюють робочі місця на селі та наповнюють місцеві бюджети громад, і у місцевої влади налагоджено співпрацю з питань розвитку інфраструктури та вирішення соціальних питань.

"Як правило, у нас формується ефективна взаємодія з місцевою владою. Але ось один з небагатьох негативних моментів: за час створення ОТГ були випадки, коли головою об'єднаної громади вибирали нашого прямого конкурента по земельному банку. Які можуть бути стосунки з такими главами? - описали ситуацію в "Укрлендфармінг". - Але такі випадки поодинокі, ми всі живемо дружно".

З позитивних прикладів такої співпраці - Лохвицький і Гадяцький райони Полтавської області або Овруцький район Житомирської області, де розташований Поліський кластер "Укрлендфармінг".

"В Поліссі новостворена Овруцька ОТГ з нашою допомогою буквально недавно побудувала п'ять автобусних зупинок в населених пунктах, де ми орендуємо землю. Наш агрохолдинг ремонтує дороги у всіх 22 областях, де працює, і в цілому активно підтримує інфраструктуру сіл, піклується про їх благоустрій та соціальну сферу. у багато проектів частково вкладаємо кошти ми, частково - ОТГ. Так і повинно бути", - вважають в агрохолдингу.

Група компаній "Укрлендфармінг" - найбільший сільськогосподарський холдинг України, що обробляє більше 500 тисяч га земель і входить в топ-10 світових холдингів за обсягом земельного банку. Агрохолдинг спеціалізується на вирощуванні зернових і олійних культур, насіння, яєць, м'яса і молока. Власником агрохолдингу "Укрлендфармінг" є бізнесмен Олег Бахматюк.

Новости партнеров

‡авантаженнЯ...