RU  UA  EN

Понеділок, 26 серпня
НБУ:USD
  • НБУ:USD
  • НБУ:EUR
24.95
Бізнес

Читайте нас у Telegram-каналі

Новини

26 серпня

Всі новини

Новости партнеров

Загрузка...

"Гарантований покупець" попередив про загрозу невиконання зобов’язань перед інвесторами у "зелену" енергетику

Рішення Окружного адмінсуду Києва щодо тарифів "Укренерго" загрожує невиконанням зобов’язань України перед інвесторами у "зелену" енергетику.

Про це йдеться у зверненні керівництва ДП "Гарантований покупець" до президента України, про яке повідомляється на сторінці підприємства у Facebook.

"Своєю ухвалою суд фактично скасував гарантії, надані державою інвесторам в українську "зелену" енергетику в частині купівлі та оплати нашим підприємством електричної енергії за "зеленим" тарифом. Вважаємо, що таке неправомірне рішення може негативно вплинути на інвестування в економіку України", - зазначається в повідомленні.

Згідно закону "Про ринок електричної енергії" держава Україна гарантувала, що "Гарантований покупець" буде купувати всю електричну енергію, вироблену на об’єктах електроенергетики з альтернативних джерел за "зеленим" тарифом, проте через рішення суду такі розрахунки унеможливлені.

"Розрахунки нашого підприємства з "зеленими" виробниками фактично унеможливлені через призупинені за рішенням суду постанови про встановлення тарифу на послуги з передачі електричної енергії ДП "НЕК "Укренерго" (№954 і №955), оскільки основним джерелом фінансування таких витрат Законом України "Про ринок електричної енергії" визначено тариф на послуги з передачі оператора системи передачі (ДП "НЕК "Укренерго")", - наголошують у повідомленні.

Тому керівництво ДП "Гарантований покупець" звернулось до президента України Володимира Зеленського з проханням вжити заходів для дотримання та виконання наданих державою гарантій щодо захисту інвестицій в економіку України.

27 червня Окружний адміністративний суд Києва за позовом АТ "Нікопольський завод феросплавів" зупинив дію постанов (№954 та №955 від 7 червня 2019 року), які встановили тарифи для Національної енергокомпанії "Укренерго" на передавання електроенергії та послуги з диспетчерського управління на друге півріччя 2019 року. Призупинення дії зазначених постанов НКРЕКП суттєво ускладнює розрахунки із виробниками електроенергії з відновлюваних джерел енергії.

Версія для друку
Знайшли помилку - видiлiть та натиснiть Ctrl+Enter
Розділ: БізнесЕнергетика Тема: Энергорынок
Теги:

Новости партнеров

Загрузка...