RU  UA  EN

Понеділок, 26 серпня
НБУ:USD
  • НБУ:USD
  • НБУ:EUR
24.95
Бізнес

Читайте нас у Telegram-каналі

Новини

26 серпня

Всі новини

Новости партнеров

Загрузка...

У ДТЕК наголосили на економічній обгрунтованості принципу імпортного паритету при ціноутворенні

Національне антикорупційне бюро України надіслало повідомлення про підозру співробітникам ДТЕК, в компанії вважають, що причин для подібних слідчих дій немає, а підозри безпідставні.

Про це компанія повідомила на офіційному веб-сайті.

"Порядок, щодо якого мають претензії слідчі органи, визначив прозорі правила роботи на оптовому ринку електричної енергії, які раніше були відсутні, а рішення щодо правил роботи приймалися держорганами суб’єктивно. Доцільність використання принципу імпортного паритету та відповідність методики ціноутворення на енергетичне вугілля в Україні практикам з ЄС була підтверджена міжнародними експертизами. Експерти підтверджують коректність застосування принципу імпортного паритету, прив’язку цін на енергетичне вугілля в Україні до європейських індексів, коректність включення витрат на логістику тощо. Дослідження показують відсутність надприбутків як у вугільному секторі, так і для української теплової генерації. Використання принципу імпортного паритету – вимога МВФ та інших кредиторів України. Але, на відміну від стрімкого зростання цін на газ, тарифи на електроенергію для населення залишаються найнижчими в Європі", - йдеться в заяві компанії.

Співробітники ДТЕК вже надали НАБУ необхідні документи та відповіли на всі запитання.

"ДТЕК приймала активну участь у запровадженні реформи на ринку електроенергії задля встановлення прозорих правил роботи для всіх учасників. Звинувачення щодо некоректної поведінки співробітників ДТЕК під час взаємодії з державними органами вважаємо безпідставними. Компанія буде вживати всіх законних заходів щодо захисту честі та гідності співробітників ДТЕК. В компанії наголошують на необхідності об’єктивного розслідування, яке, врешті, припинить спекуляції навколо методики ціноутворення на енергетичне вугілля".

"Компанія - найбільший інвестор, платник податків та працедавець України. У 2018 році капітальні інвестиції ДТЕК склали 20 млрд гривень, податкові відрахування - 26 млрд гривень. Лише у вугільну галузь за весь час існування компанія інвестувала 3,5 млрд доларів, що дозволило збільшити видобуток вугілля більше ніж в 2 рази, забезпечити генерацію українським вугіллям та уникнути відключень електроенергії", - підкреслили у компанії.

Європейська асоціація вугілля та лігніту (Euracoal) підтвердила економічну обґрунтованість методології ціноутворення на вугілля в Україні.

"Вибір маркерної ціни є правильним, індекс API-2 є прозорим і відповідає показникам ціни імпортного паритету для вугілля в Україні", - йдеться в прес-релізі Euracoal.

Законність та економічна обґрунтованість формули "Роттердам+" підтверджена експертизою Київського науково-дослідного інституту судових експертиз. Судова експертиза підтвердила обґрунтованість формули та установила, що методика розрахунку була законною. Формула є наслідком Директиви ЄС 2009/72/ЄС від 13 липня 2009 року, договору про членство України в Енергетичному співтоваристві, Угоди про асоціацію України з ЄС, рекомендацій Антимонопольного комітету України від 17 вересня 2015 року.

Директор Інституту економіки і прогнозування НАН України, академік Валерій Геєць заявляв - проведене Інститутом на замовлення НАБУ дослідження не підтвердило, що вугледобувні підприємства отримували надприбуток через дію формули "Роттердам+".

Новости партнеров

Загрузка...