RU  UA  EN

Субота, 11 травня
  • НБУ:USD 39.40
  • НБУ:EUR 42.00
НБУ:USD  39.40
Бізнес

Допомогти Збройним Силам України! Посилання для переказів

Новини

11 травня

Всі новини

"Рух у односторонньому напрямку": проблемні ЖК не допустили до дискусії щодо одеської ДТЕК

Одесити не змогли виступити на електронній конференції, що відбулася 14 червня та була присвячена проблемам у роботі ДТЕК "Одеські електромережі".

Як розповів керуючий обслуговуючої компанії "Коїн" Олег Чайковський, у організатора двічі відключався зв'язок перед виступом, і компанія, яка представляє інтереси тисяч одеситів, що мають претензії до енергетичного монополіста, втратила можливість розповісти про свої проблеми, пишуть "Українські новини".

За словами Олега Чайковського, на засіданні НКРЕКП розглядалися питання щодо притягнення до відповідальності ДТЕК "Одеські електромережі" за недотримання вимог нормативно-правових актів та порушення Ліцензійних умов щодо розподілу електроенергії.

"Практично у кожному сучасному житловому комплексі, який лише введено в експлуатацію в Одесі, системно повторюється однакова ситуація з електропостачанням. Або відсутнє приєднання за постійною схемою електроживлення будинку, що дозволяє забезпечити комплекс необхідної потужністю, або тариф на електричну енергію розраховується за такою формулою як промислових об’єктів, перевищує нормальну вартість 1 кВт у 3,5 рази", — зазначив керівник "Коїн".

Як приклад, Чайковський наводить ситуацію з цілою низкою житлових комплексів Одеси, які стали заручниками зловживань з боку ДТЕК "Одеські електромережі": "ЖК "Еталон", що на вул. Малиновського, не міг з 2017 року отримати тарифи не електричну енергію для населення, а технічні умови досі не виконані. Власники квартир у ЖК "Лузанівський парк" на селищі Котовського та ЖК Pierre в Успенському провулку протягом пів року після введення в експлуатацію будинків змушені платити за спожиту електроенергію за промисловими тарифами. Останній приклад — це ситуація з постачанням електроенергії до ЖК "Малинки" та ЖК Via Roma у місті Одеса. В обох випадках власники квартир отримали ключі, але змушені чекати, поки ДТЕК виконає свої зобов’язання щодо оформлення та технічного оснащення підвідних мереж", — розповідає Чайковський.

За словами керівника "Коїн", спроби вплинути на монополіста, запити та пропозиції залишаються без відповіді, бо у ДТЕК їх "ігнорують".

"Ми направляємо звернення, пропонуємо різні варіанти технічних рішень, пропозиції щодо забезпечення населення безперебійним та доступним електроживленням. Але ситуація виглядає як рух у односторонньому напрямку: жодних відповідей, жодних пропозицій, жодних зустрічей, жодних дій з боку ДТЕК. Тому нам залишається лише робота з комісією НКРЕКП, яка й здійснює державний контроль за діяльністю ДТЕК… Вимагатимемо ухвалення рішень не лише з питання притягнення до відповідальності ліцензіата, яким є ДТЕК, а й виконання чітких, термінових дій, які забезпечать вже "завтра" доступну електроенергію конкретному споживачеві, власнику квартири", — зазначає Олег Чайковський.