Асоціація заготівельників брухту "УАВтормет" і Об'єднання підприємств "Укрметалургпром" закликають Верховну Раду прийняти закон №2426 "Про детінізацію ринку металургійної сировини" в другому читанні, що дозволить обілити ринок брухту обсягом 20 млрд грн.
Про це з посиланням на uaprom повідомляють "Українські новини".
Якщо парламентарії підтримають законопроект, то він посприяє подоланню корупції на ринку металобрухту і буде сприяти стабілізації промислового виробництва в Україні, йдеться в листі президента Української асоціації вторинних металів ("УАВтормет") Володимира Бублея і глави ОП "Укрметалургпром" Олександра Каленкова до глави комітету ВРУ по питань економрозвитку Дмитру Наталуха і до всіх керівників фракцій і депутатських груп.
"Прийняття проекту надасть заготівельникам металобрухту можливості для залучення інвестицій і кредитів для модернізації в результаті виведення з тіні первинної заготовки та подолання корупції, від якої страждають тисячі підприємців у всіх регіонах України", - йдеться в документі.
У той же час металургійні підприємства зможуть розширити кількість легальних постачальників металобрухту, звільнитися від посередників, які часто виконують транзакції по легалізації металобрухту, заготовленого на первинному ринку, а також позбутися від тягаря претензій з боку органів Держфіскальної служби про невідповідність якості угод з заготівельниками, які виникли внаслідок непрозорості низової заготівлі металобрухту, впевнені автори листа. Бублей і Каленков зазначають, що в результаті залучення інвестицій в сферу заготівлі металобрухту зростуть обсяги сировини, дефіцит якого спостерігається на ринку.
"В результаті прийняття законопроекту з тіні буде виведено близько 20 млрд грн обороту в сфері заготівлі металобрухту, держбюджет отримає близько 1 млрд грн щорічних надходжень. Відповідно до Кодексу законів про працю, буде офіційно оформлено близько 10 тис робочих, що посилить їх соціальну захищеність і знизить напруженість в суспільстві", - підкреслили промисловці.
У зверненні констатується, що усунення правових колізій, які сприяють "тіні" первинної заготівлі металобрухту та корупції в контролюючих органах дозволить не тільки підвищити ефективність роботи заготівельників металобрухту і забезпечити виробників сталевої продукції сировиною, але і поліпшить інвестклімат і зміцнить економічний потенціал країни.
Проект №2426 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів (щодо детінізації ринку металургійної сировини і операцій з металобрухтом)" зареєстрований 12 листопада 2019 року. Його співавторами стали 22 депутати. Розробкою законопроекту займалася група, до якої увійшли представники заготівельників брухту, металургів і Мінекономіки.
Верховна Рада 14 січня схвалила в першому читанні законопроект №2426. За нього проголосували 313 народних депутатів. Комітет з питань економрозвитку схвалив до другого читання законопроект №2426.