RU  UA  EN

Пʼятниця, 22 листопада
  • НБУ:USD 41.00
  • НБУ:EUR 43.20
НБУ:USD  41.00
Бізнес

Новини

21 листопада

Всі новини

Аналітики GMK Center назвали умови розвитку гірничо-металургійного комплексу

Українська металургія до 2030 року може наростити виплавку сталі на 14,4% до рівня 2019 року - до 23,8 млн тонн і збільшити валютні надходження від експорту на 600 млн доларів на рік. Додатково буде згенеровано ВВП на 1,75 млрд доларів, а податкові надходження до бюджету зростуть на 400 млн доларів на рік.

Про це йдеться в дослідженні "Металургія України: візія 2030" представленому 20 листопада аналітичним центром GMK Center на платформі "Центру економічного відновлення", пишуть "Українські новини".

На думку аналітиків GMK Center, виконання даних цілей цілком можливо при реалізації 4 умов: стимулюючої інвестиційної політики держави, розвитку внутрішнього ринку, послідовної роботи з протидії протекціонізму і системної екологічної політики.

"Стимулююча інвестиційна політика має на увазі макроекономічну стабільність, зважену монетарну політику і поліпшення інвестиційного клімату. Тут же слід сказати про виважену податкову та тарифну політики. Адже будь-які проблеми з бюджетом держава перекладає на бізнес", - пояснив головний аналітик GMK Center Андрій Тарасенко.

Сьогодні Україна має рівень споживання сталі на душу населення в 2 рази нижче, ніж в Білорусі або Румунії. Експерти вважають, що це вказує на можливість зростання внутрішнього ринку не менше ніж на 50%.

Як говориться в дослідженні, на сьогодні проти металопродукції з України діє 32 антидемпінгових заходів і 4 захисних в 14 країнах світу. Україна неефективна у вирішенні торгових суперечок і має один з найнижчих у світі показників успішних кейсів, коли розслідування не завершувалося введенням мит, "необхідна протидія торгових обмежень за допомогою торгової дипломатії, активізації роботи щодо укладення торгових угод, а також активної позиції держави в торгових суперечках проти вітчизняної продукції".

"Стратегія металургії має стати важливою частиною Національної економічної стратегії і не тільки тому, що металургія сьогодні є базовою галуззю економіки і забезпечує 12% ВВП по всьому ланцюжку, є великим роботодавцем і інвестором. Набагато важливіше, що металургія збереже свій статус базової в економіці майбутнього", - резюмував директор GMK Center Станіслав Зінченко.