2 березня на харківському "Електроважмаші" відбулася виплата боргів по заробітній платі в розмірі 40 млн гривень.
Про це повідомляє Фонд держмайна України, який є органом управління "Електроважмашу".
На даний момент на "Електроважмаші" відбувається реалізація програми стабілізації діяльності та виведення підприємства з кризи, пов'язаної з відсутністю обігових коштів. Пріоритетами в рамках стабілізації є реструктуризація проблемних кредитів, залучення оборотних коштів і підвищення маржинальності продукції.
Заступник глави Фонду держмайна Денис Кудін зазначив, що єдиною проблемою важкого стану заводу є відсутність обігових коштів, а їх залучення традиційними банківськими коштами ускладнене через наявні історичні дефолти.
"Тому менеджмент працює з замовниками щодо поліпшення платіжної дисципліни і звертається за фіндопомогою до інших підприємств. Остаточне рішення ситуації займе ще деякий час, але будемо сподіватися, що ця затримка у виплаті зарплат була останньою", - додав Кудін.
Найближчим часом "Електроважмаш" отримає 340 млн гривень від індексації на поставки продукції "Укргідроенерго" за 2018-2020. Відповідні виплати вже узгоджені на рівні керівництва підприємств, очікується рішення ЄБРР як основної кредитуючої організації.
Крім того, ЕТМ вперше за останні 5 років проходить сертифікацію "Укрзалізниці", що дозволить заводу взяти участь в програмі оновлення та модернізації основного складу, а також отримати більшу кількість замовлень на внутрішньому ринку. Нещодавно на Канівській ГЕС був введений агрегат виробництва "Електроважмашу", контракт оцінюється в 50 млн грн.
"Електроважмаш" - один з найбільших заводів Харкова. Спеціалізується на розробці і виробництві потужних гідрогенераторів, гідрогенераторів-двигунів, турбогенераторів для теплових і атомних електростанцій, електродвигунів.