RU  UA  EN

Пʼятниця, 17 травня
  • НБУ:USD 39.35
  • НБУ:EUR 42.50
НБУ:USD  39.35
Бізнес

Допомогти Збройним Силам України! Посилання для переказів

Новини

17 травня

16 травня

Всі новини

Забудовники почали "брудну" кампанію проти підприємств в промзоні між Подолом і Почайною

Компанія SAGA Development київського забудовника Андрія Вавриша "придивляється" до промзони в районі Подолу і Почайної, і почала кампанію проти працюючих там підприємств.

Про це йдеться в статті "Апострофа".

Автор матеріалу зазначає, що під прикриттям гасел "стимулювання інноваційної економіки" і "боротьби за поліпшення екології" жителям столиці намагаються "продати" зміни до Генплану, які можуть позбавити Київ надходжень до бюджету, а киян - робочих місць.

Справа в тому, що будівництво нового житла (а згідно з новим Генпланом, до 2040 кількість житла має зрости мало не вдвічі) в основному за рахунок так званої "реновації деградуючих промзон".

"Наприклад, до переліку цих самих "деградуючих промзон" потрапив ряд діючих успішних підприємств. Причому, що діють зовсім не на папері: це великі платники податків, які забезпечують міський бюджет грошима, а киян - роботою", - йдеться в статті.

Зокрема, до списку "деградуючих промзон" зарахували територію київського фармацевтичного заводу "Фармак" на Подолі. Це при тому, що підприємство входить в ТОП-100 найбільших платників податків України і на ньому працює 2700 співробітників.

Вавриш раніше в інтерв'ю згадував, що працює з використанням "мотивації" за дозвіл на забудову. 26 січня нинішнього року ДБР вручила йому підозру, звинувативши в пособництві і розтраті і незаконному заволодінні майном шляхом зловживання службовим становищем (ст. 191 ч. 5 КК).

Автори матеріалу наводять приклад ще однієї "деградуючої промзони" біля Південного моста, відомої як Теличка.

"На Теличці працюють комбінат "Будіндустрія" (виробляє, зокрема, бетонні труби для каналізації і водопостачання), АТ "ЗЗБК ім. Ковальської", ЗЖК №1, Київський деревообробний комбінат (виробляє меблі). Ці підприємства, що дають роботу багатьом тисячам киян і сотні мільйонів гривень в київський бюджет, теж вклали величезні кошти в екологічну безпеку", - йдеться в матеріалі.

Як зазначають автори, проблема "деградуючих промзон" в тому, що вони розташовані в привабливих для забудовників місцях. На правому березі - "Подільсько-Куренівський" промрайон (891 га), "Нивки" (560 га), "Теличка" (424 га), "Відрадний" (400 га), промзони "Пирогово" (171 га) і "Корчувате "(80 га). Найбільші промислові зони на лівому березі - промрайони "Дарницький" (460 га), "Дніпровський" (380 га), "Троєщина" (316 га) і промзона "Бортничі" (324 га).