В Україні впевненими темпами підвищується вартість нерухомості на вторинному ринку. При цьому, як зазначають ріелтори, найбільшим попитом користуються малогабаритні квартири радянської типової забудови - хрущовки, брежньовки, чешки, сталінки і т. д.
Про це повідомив портал UBR.
Купують таке житло не тільки в Києві, а й в інших регіонах, віддаючи пріоритет великим містам.
Радянські типові "однушки" і "двушки" сьогодні складають приблизно 70% попиту на вторинним ринку нерухомості. У свою чергу, приблизно 60% з них - це однокімнатні квартири. Їхня ціна нині складає від 35 тисяч доларів у великих регіональних центрах типу Харкова, Дніпра, Одеси і Львова. У Києві вартість таких квартир доходить до 50 тисяч доларів. У той же час близько 35% попиту складають двокімнатні квартири вартістю 70-100 тисяч доларів.
На ціни впливає безліч факторів. Це і місце розташування, зручність в плані транспортного сполучення, технічний стан будинку і його комунікацій, якість внутрішнього ремонту і т д.
"З початку 2021 року малогабаритні квартири подорожчали від 7 до 10% в залежності від регіонального центру і перерахованих технічних характеристик", - зазначив президент Асоціації фахівців з нерухомості (ріелторів) України Юрій Піта.
Швидше усіх дорожчають однокімнатні квартири
Малогабаритні квартири користуються зараз величезним попитом (близько 60%). За словами експертів, якогось ажіотажу немає, але попит підвищується впевнено, а слідом за ним відбувається і подорожчання. Саме висока затребуваність, високий попит є головними регуляторами цін на такі квартири.
Наприклад, з 2018-го по 2020 рік вартість однокімнатних квартир в середньому по країні збільшилася практично на 15%.
Топ-областей з подорожчання вторинного житла
Лідерами з подорожчання однокімнатних квартир є:
- Хмельницька область - в середньому подорожчання склало 31,5%;
- Дніпропетровська, Вінницька та Полтавська області - 26%;
- Рівненська область - 24,5%;
- Закарпатська область - 24%;
- Чернігівська область - 22%;
- Київська область - 21%.
В інших регіонах підвищення вартості "однушок" не перевищило 15-20%.
Експерти стверджують, що до кінця цього року ціни можуть підвищитися ще на 2-3%.
Навіщо люди скуповують квартири
Перш за все, це звичайна базова потреба людини - мати власне житло. У зв'язку з цим "однушки і" двушки "завжди домінували по полулярних на вторинному ринку нерухомості.
Саме такий тип житла є реалістичним для звичайних середньостатистичних молодих громадян, які хочуть мати своє житло.
Крім цього близько 40% придбань малогабаритних квартир здійснюється з метою збереження наявних коштів і отримання доходу від оренди.
Для порівняння: кількість інвестиційних угод на первинному ринку в сегменті одно- і двокімнатних квартир, в залежності від якісних характеристик об'єкту, що будується, може досягати 80% в Києві і до 50-60% - у великих обласних центрах.
Раніше ми також повідомляли, що в Україні забудовники вже незабаром будуть зобов'язані суворо дотримуватись європейських стандартів і норми галузі, через що підвищаться ціни на житло.