RU  UA

Понеділок, 18 листопада
НБУ:USD
  • НБУ:USD
  • НБУ:EUR
24.05

Ліга Європи 2019/20: усі новости, результати, відео

Новини

18 листопада

Всі новини

Новости партнеров

Загрузка...

Реприватизація великих об'єктів негативно позначиться на показниках бюджету-2020 року - ЗМІ

У разі реприватизації великих об'єктів Україна втратить мільярди і розполохає інвесторів, що призведе до провалу приватизації і погіршенню показників бюджету-2020.

Про це йдеться в матеріалі "Апострофа" - "Відібрати і поділити: арифметика реприватизації".

Автор нагадав, що недавно керівництво Фонду держмайна заявило про плани провести ревізію приватизації великих підприємств, що, на його думку, може відбитися на показниках держбюджету країни - причому, найболючішим чином. Зокрема, в разі повернення в держвласність одного з претендентів на реприватизацію - "Укртелекому" - держава втратить мільярди.

"Якщо в 2011-му році за "Укртелеком" держава виручила 1,3 млрд доларів, то сьогодні (виріши вона його повернути, а потім продати), бюджет отримає, за оцінками експертів, не більше 500 млн доларів. Падіння майже втричі. Сумнівної якості угода, чи не так? Додаємо до цього витрати, які понесе бюджет, виплачуючи власнику компенсацію (а це кілька десятків млрд грн) і погашаючи борги "Укртелекому" (ще кілька млрд). А також - іміджеві втрати, які неминуче виникнуть на міжнародному рівні. Вони теж мають свою цілком реальну ціну", - відзначає автор.

Він підкреслює, що реприватизація стане серйозним ударом по інвестиційному клімату в Україні та унеможливить виконання планів уряду успішно провести в 2020 році приватизацію, а також залучити за п'ять років 50 млрд дол. інвестицій.

"Після старту реприватизації великих підприємств заявлена приватизація повністю провалиться. Тобто - ще один мінус. Держава прощається з планами залучення 50 млрд доларів іноземних інвестицій за 5 років. Це дуже жирний мінус. Воно ввергає себе в фінансову і соціальну кризу: необхідність виплати великої компенсації і недоотримання доходів до держбюджету від приватизації в рік, коли очікуються безпрецедентні виплати за зовнішніми боргами, спровокує валютні гойдалки, банкрутство малих і нестійких підприємств і як результат - протест населення", - прогнозує автор.

Нагадаємо, в історії України повернення в державну власність було здійснено щодо трьох великих підприємств - "Криворіжсталь", "Нікопольський завод феросплавів" і "Нікопольський південно-трубний завод". Реприватизація "Криворіжсталі" була єдиною вдалою - підприємство повторно продали в 5,7 рази дорожче, ніж в перший раз. Два інших підприємства були вкинуті реприватизаційним процесом у виснажливі судові розгляди, які стали однією з причин жалюгідного стану справ в компаніях аж до банкрутства та ліквідації ( "Нікопольський південно-трубний").

Новости партнеров

Загрузка...