Посилення гривні в довгостроковій перспективі несе вигоду тільки для імпортерів, про що заявив голова Ради Національного банку України Богдан Данілішин.
Як повідомляє "Апостроф" , в інтерв'ю "Главкому" він сказав, що в короткостроковій перспективі довготривале зміцнення гривні вигідно населенню.
"Однак в довгостроковій перспективі зниження привабливості нашого експорту за кордоном буде приводити до скорочення робочих місць і зниження податкових відрахувань від наших експортерів. Перші негативні сигнали у вигляді зниження виробництва з'явилися в кінці року від металів і в цілому статистика промисловості не радує", - сказав Данілішин.
За його словами, ревальвація гривні збільшує для України економічні ризики в довгостроковій перспективи.
"При зміні кон'юнктури на світовому ринку ми маємо суттєвий ризик збільшення негативного сальдо торгового балансу. На цей випадок потрібно було б мати більший запас золотовалютних резервів", - додав експерт.
Данілішин також висловив думку, що при курсі 23 гривні за долар масового банкрутства експортерів не очікується, але при цьому можна очікувати скорочення зайнятості в цих галузях і падіння промислового виробництва.
Нагадаємо, що 17 січня Національний банк знизив офіційний курс гривні до долара на 11,02 копійки.