Верховній Раді пропонують повернути право виходу на пенсію за вислугою років деяким категоріям працівників, які безпосередньо здійснюють організацію перевезень і забезпечують безпеку руху на залізничному транспорті.
Про це повідомляє "Ліга.Закон".
Йдеться, зокрема, про ухвалення законопроекту № 2617 "Про запровадження програм пенсійного забезпечення за вислугу років".
Право участі в програмах пенсійного забезпечення за вислугу років, що запроваджуються суб'єктами господарювання, згідно документ мають:
а) робітники локомотивних бригад і окремі категорії працівників, які безпосередньо здійснюють організацію перевезень і забезпечують безпеку руху на залізничному транспорті та метрополітенах, - за списками професій і посад, що затверджуються в порядку, який визначається Кабміном;
б) водії вантажних автомобілів, безпосередньо зайнятих у технологічному процесі на шахтах, у рудниках, розрізах і рудних кар'єрах на вивезенні вугілля, сланцю, руди, породи.
Вислуга років, за словами голови комітету, - це додаткове навантаження, яке несе Пенсійний фонд, хоча багато підприємств компенсують ці суми.
"Європейська практика - це зменшення ролі держави і переведення відносин "підприємство - Пенсійний фонд - людина" на рівень "підприємство - людина" з використанням тих інструментів, які профспілка і людина безпосередньо вважають за необхідне", - зауважила нолова Комітету Верховної Ради з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Галина Третьякова.
Власне, таку зміну фінансової політики, коли про розмір і вік виходу на пенсію домовляються безпосередньо роботодавець і працівник, й пропонує цей законопроект.
Як повідомляв "Апостроф", раніше в Мінсоцполітики та Пенсійному фонді заявили журналістам, що коштів для підвищення пенсій в березні 2020 року на рахунки не надходило.
У той же час екс-міністр соціальної політики писала у себе в соцмережах, що перерахунок пенсій відбудеться у вересні 2020 року і пенсії піднімуть в середньому на 216 гривень.