RU  UA

Пʼятниця, 22 листопада
  • НБУ:USD 41.00
  • НБУ:EUR 43.20
НБУ:USD  41.00

Новини

22 листопада

Всі новини

Українська влада може кинути турецьких партнерів по оборонці, як і китайських інвесторів "Мотор Січі" - експерт

Турецькій владі і бізнесу доцільно дуже обережно ставитися до обіцянок керівництва України про взаємодію і спільні розробки в авіабудівній галузі.

Так Андрій Пилипенко, член правління україно-китайського інвестиційного клубу, прокоментував повідомлення ЗМІ про результати візиту української делегації до Туреччини для переговорів, у тому числі, і з питань військово-технічного співробітництва, пише УНІАН.

"Напевно, вже всі забули історію 2017 року, впевнений, було б не зайвим нагадати її туркам. Тодішній перший віце-прем'єр Степан Кубів помпезно відкриває завод для спільного виробництва авіаційних двигунів ПАТ "Мотор Січ" і китайськими інвесторами підприємства в КНР. Вcі чули бравурні перші заяви про співпрацю, про майбутнє спільне виробництво і сервісне обслуговування авіаційних двигунів. Кубів запевняв китайську сторону в непорушній надійності України як партнера в цьому проекті. Але через кілька місяців ситуація кардинально змінилася: акції "Мотор Січ" арештовані, три роки поспіль акціонери компанії топчуться під воротами. А зараз китайські інвестори проходять кола пекла по українській системі правосуддя, намагаючись захистити свої інтереси і мільярдні в доларовому обчисленні інвестиції. А Україні "світить" позов у міжнародному арбітражі про компенсацію втрат китайських інвесторів у розмірі $3,5 млрд", - нагадав експерт коротко кейс "Мотор Січі".

Таким чином, він підкреслив, що україно-китайський проект по "Мотор Січі" теж мав підтримку української влади на вищому рівні і публічно був позначений як один з пріоритетних для української влади. Сьогодні підприємство балансує на межі банкрутства, не має ринків збуту і фінансових ресурсів для розвитку. А китайські інвестори оголосили про намір стягнути з держави Україна в процесі арбітражного провадження $3,5 млрд.

"Такий безславний підсумок колись перспективного міжнародного проекту: Україна втрачає виробника і технології, закордонні інвестори - свої вкладені мільярди. Така ціна заяв і обіцянок української влади, які б імена ні носили її діючі представники... Може скластися так, що туркам доведеться ставати в чергу за китайцями в міжнародному арбітражі, а потім багато років чекати компенсації своїх втрат, тому що Україна не така багата країна", - підкреслив Пилипенко.