У Міністерстві юстиції України розповіли, що на період карантину розширено список осіб, які мають право на отримання соціальної допомоги.
Про це повідомляється на Facebook-сторінці Мін'юсту.
Офіційно працевлаштовані українці, які заразилися на Covid-19 і перебувають в лікарні або на самоізоляції, надається допомога з тимчасової непрацездатності в формі матеріального забезпечення у розмірі 50% середньої заробітної плати (доходу) незалежно від страхового стажу.
Медики в разі захворювання на коронавірус отримають 100% середньої заробітної плати (доходу) незалежно від страхового стажу.
Допомога фінансується Фондом соціального страхування України на підставі виданого в установленому порядку листка непрацездатності починаючи з 6-го дня лікарняного. Вона нараховується за весь період до відновлення працездатності. Перші п'ять днів непрацездатності оплачуються за рахунок коштів роботодавця.
У разі захворювання дитини у віці до 14 років листок непрацездатності отримує один з працюючих батьків. В такому випадку Фонд соціального страхування України надає кошти починаючи з першого дня хвороби, але не більше 14 календарних днів. Однак якщо дитина перебуває на стаціонарному лікуванні, тимчасового обмеження немає.
Якщо тимчасова непрацездатність викликана карантином, накладеним органами санітарно-епідеміологічної служби, фінансова допомога надається з першого дня і за весь час відсутності на роботі з цієї причини.
Як повідомляв "Апостроф", 4 грудня Верховна Рада України прийняла законопроекти, якими передбачено програми фінансової підтримки українців в разі введення жорсткого карантину.