В Україні планують запустити другу, накопичувальну ланку пенсійної системи, яка передбачає аби працівники не лише відкладали гроші на виплати теперішнім пенсіонерам, а й зберігали фінанси для себе.
Українцям обіцяють пенсію в 7 тис. грн: хто зможе її отримати і що потрібно знати
"Апостроф" розповідає, що пропонує українцям влада.
Уряд пропонує заощаджувати 2% від нинішнього ЄСВ і 2% – від податку на доходи фізичних осіб. Зараз роботодавець сплачує мінімум 1 430 грн (22% ЄСВ на мінімальну заробітну плату), а з працівника вираховують 18% ПДФО. Єдиного бачення, як запроваджувати другий пенсійний рівень, немає.
Ще один варіант є від "Слуг народу". Вони пропонують, щоб на накопичення йшло щонайменше 3% від поточної заробітної плати: 2% сплачуватиме роботодавець і 1% – працівник, який може платити й більше.
Проте відкрите питання – куди інвестувати кошти, щоб їх принаймні не "з'їла" інфляція.
Довгострокові пенсійні заощадження – це стабільне джерело інвестицій у проєкти з тривалим терміном окупності. Щоб цей механізм працював, люди повинні йому довіряти, а для цього потрібні ефективні інститути захисту прав власності.
Як повідомляв "Апостроф", в Україні вимоги до стажу, необхідного для виходу на пенсію, будуть підвищуватися, але всі громадяни країни вже можуть дізнатися, який розмір виплат можуть отримати в майбутньому.