RU  UA

Пʼятниця, 22 листопада
  • НБУ:USD 41.00
  • НБУ:EUR 43.20
НБУ:USD  41.00

Новини

22 листопада

21 листопада

Всі новини

Експерти назвали ключовий ризик для економіки України

2022 рік несе певні ризики для української економіки. Причиною побоювань є і енергетична криза, і можливе вторгнення Росії, і некомпетентні дії нинішньої влади. Багато експертів стверджують, що інфляція цього року може бути досить суттєвою.

"Апостроф" з'ясовував у експертів, який ризик для економіки України буде ключовим у 2022 році, та спровокує найбільш суттєві потрясіння.

Одним із найсерйозніших викликів 2022 року – причому не лише для України, а й для всього світу – стане висока інфляція.

Стрімке зростання цін спостерігалося і минулого року. Воно було пов'язане насамперед із безпрецедентними заходами щодо стимулювання економіки урядами багатьох країн світу, у тому числі ЄС та США. Так, у Сполучених Штатах інфляція склала 6,8%, при тому що американський регулятор прагне не випускати річне зростання цін за межі 2%. У багатьох країнах ситуація ще більш тривожна – наприклад, у Туреччині ціни зросли більш ніж на 20%.

Тобто наша країна, по суті, імпортувала високу інфляцію, яка 2021 року, швидше за все, перевищить 10% (точні дані з'являться не раніше за березень 2022 року).

І цього року стабільне зростання цін, ймовірно, триватиме.

"Думаю, у 2022 році ми відчуватимемо на собі все ще великий вплив підвищеної інфляції в ЄС та США та країнах наших основних торгових партнерів , - сказав у коментарі "Апострофу" український економіст і фінансовий аналітик Віталій Шапран. - Немонетарний характер інфляції в Україні не дає можливості швидко і ефективно лікувати цю недугу тільки підняттям облікової ставки НБУ (з 10 грудня 2021 року вона становить 9% річних - "Апостроф"). Думаю, нам слід готуватися до того, що 2022 рік стане роком високих процентних ставок та непродуктивної боротьби з інфляцією”.

Інвестиційний банкір та фінансовий аналітик Сергій Фурса поділяє думку, що висока інфляція залишається ключовим ризиком для економіки країни. "Швидше за все, вона буде меншою (ніж у 2021 році), але багато залежатиме від зовнішніх факторів, які спрогнозувати дуже складно", - сказав експерт у розмові з виданням.

Детальніше читайте у матеріалі "Апострофа": Аби не було війни: що чекає на українську економіку у 2022 році