В Україні з 1 липня скасують пільгову систему оподаткування, яка дозволяла сплачувати тільки 2% від доходу (раніше було 5%). Уряд підтримав відповідний законопроєкт.
Про це повідомив представник Кабінету міністрів у Верховній Раді Тарас Мельничук в Telegram.
Читайте також: Контроль посилять: в Україні знову можуть зрости ціни на алкоголь та цигарки
Зокрема, документ передбачає встановити, що окремі норми мають діяти до припинення чи скасування воєнного, надзвичайного стану в країні, проте не пізніше 1 липня 2023 року. Йдеться про:
- можливість для фізосіб-підприємців та юросіб бути платниками єдиного податку третьої групи із можливістю застосування ставки єдиного податку у 2% від доходу;
- можливість для ФОПів, які є платниками єдиного податку першої та другої груп не сплачувати єдиний податок;
- зупинення здійснення документальних перевірок;
- зупинення перебігу деяких термінів, визначених законодавством, що повинні контролювати відповідні органи;
- незастосування штрафів за порушення податкового законодавства.
За повернення податку на довоєнний рівень для ФОП виступав очільник Податкового комітету парламенту Данило Гетманцев. Він заявляв, що пільги були введені у березні минулого року на тлі "заціпеніння економіки від шоку війни". Розраховували, що війна буде нетривалою. Вони суттєво допомогли економіці, ставши чинником, який зміг "оживити підприємства".
Відтоді на 2% перейшли понад 313 тис. підприємців. А надходження єдиного податку від юросіб-платників третьої групи минулого року становили 6,02 млрд грн. Наразі ж рішення про пільги "відіграло свою роль".
Ухвалений законопроєкт мають подати на розгляд до парламенту.
Раніше "Апостроф" розповідав про те, що в Україні хочуть запровадити "податок на готівку".