В Україні бізнес масово стикатиметься з проблемою повернення статусу платника податку на додану вартість (ПДВ).
Про це повідомляє "Апостроф".
Ініціатива влади щодо скасування податкових пільг має чимало помилок.
Читайте також: Податки повертаються: чи виживе український бізнес
Однією з помилок озвученої ініціативи є те, що її погано підготовлено, тому створить величезну кількість викликів для підприємців, вважає керівник аналітичного спрямування мережі "АНТС" Ілля Несходовський.
У розмові з виданням він зазначив, що бізнес масово стикатиметься з проблемою повернення статусу платника податку на додану вартість (ПДВ).
Для пояснення ситуації експерт навів конкретний приклад: "Ви купили товар, коли знаходилися на спрощеній системі оподаткування, він без податку на додану вартість, тому що ви не платник ПДВ. Потім ви продаєте цей товар, а після 1 липня вам буде необхідно нарахувати 20%, а це означає, що у вас фактично весь оборот оподатковується по 20%. Далі ви хочете зареєструвати податкову накладну, але у вас немає вхідного товару, і податкова вам блокує накладну. Мало того, що ви повинні заплатити, ваш контрагент не отримує податковий кредит, тому що у системі податкового обліку його немає – ви були на "спрощенці". Податкова почне масово блокувати, надавати статус ризикованих".
За словами Несходовського, якщо і повертатися в довоєнну систему оподаткування, то робити це потрібно, використавши перехідний період, зважаючи на все, не передбачений.
"Одномоментне скасування спрощеної системи оподаткування для тисяч підприємств призведе до появи суттєвих викликів. Я пропонував зробити перехідний період з 1 січня – не підтримали. А так буде колапс", - сказав він.
Більше читайте у матеріалі: Податки повертаються: чи виживе український бізнес
Вас також може зацікавити:
Платити податки Україні потрібно: як біженцям подати декларацію про доходи
Податок на квартиру по-новому: кому і скільки доведеться платити у 20-23 році
Які податки потрібно сплачувати українцям у Польщі та інших країнах ЄС: усі подробиці