Міжнародний валютний фонд збирається оцінити закон №8312, який був прийнятий 10 квітня Верховною Радою та відповідного урізання зарплат депутатам і чиновникам до 67 тисяч грн.
Про це пише Інтерфакс-Україна.
Як повідомив голова місії фонду в Україні Гевін Грей, МВФ відомо про поправку, ухвалену парламентом, щодо правових засад для застосування заходів, пов'язаних із воєнним станом. "І ми перебуваємо в процесі оцінки її впливу", - розповів він.
Читайте: Зарплати скоротять: хто "проспонсорує" повернення надбавок військовим у 30 тисяч
Своєю чергою голова парламентського Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев зазначив в ефірі "Радіо Свобода", що поправка щодо повернення доплат взагалі, не гарантує проведення таких виплат.
За його словами, у поправці до законопроєкту пропонують збільшити витрати на виплати військовим без фактичного джерела.
"Він передбачив видатки бюджету на 154 млрд, а компенсатори за рахунок скорочення заробітних плат держслужбовцям до 67 тисяч гривень він нараховує лише 2,5 млрд. 154 млрд і 2,5 млрд. Ви розумієте, що це шалена різниця між цими коштами", – наголосив він.
За його словами, виплати зможуть повернути тоді, коли знайдуть, де, власне, взяти для цього необхідні кошти.
Нагадаємо, що народний депутат від "Голосу" Володимир Цабаль "загальмував" підписання спікером парламенту Русланом Стефанчуком закону про повернення виплат у розмірі 30 тисяч гривень для військовослужбовців, поліцейських та працівників ДСНС.
Читайте також матеріал "Апострофа": "Нехай депутати повоюють на 20-30 тисяч": що коїться з зарплатами військових
- Вас може зацікавити:
Чи повернуть військовим доплати у 30 тисяч: у Раді дали відповідь
Навіть на передовій можуть не дати "бойові": чому військові не отримують заслужених виплат
Часто не отримують гроші через незнання: що мають платити військовому під час звільнення зі служби