Західні області України більше не лідирують на ринку нерухомості. Тоді як на перші позиції вирвалися інші міста.
Про це в ефірі "Громадського радіо" повідомила експертка ринку нерухомості Ірина Ткаченко.
За словами спеціалістки, на заході України все ще "перегрітий" ринок купівлі й оренди. А ціни, підняті у 2022 році до неймовірних масштабів, не поспішають спадати.
"Зі статистики нашої організації, захід України у 2024 році вже не тримає таку лідерську позицію, як це було у 2022 і 2023 роках. За 2022 і 2023 роки ринок і купівлі, й оренди нерухомості там занадто перегрітий, якщо так можна сказати. Сплеск ціни у 2022 році зріс до неймовірних масштабів і ця ціна дуже важко відкочується назад. Відповідно, люди не купують і не орендують житло на заході так активно, як раніше", - зауважила Ткаченко.
Натомість від середини 2023 року і впродовж усього 2024 ринок нерухомості став динамічним в інших регіонах. Це - Київ, Одеса та Полтава, які в деяких сегментах житлової нерухомості вийшли на перші позиції замість західних регіонів.
"Ті, хто хотів придбати квартиру чи будинок, відкладають придбання та віддають перевагу оренді, через що на неї спостерігається підвищений попит. Люди чекають періоду ясності", - додала експертка.
До речі, придбання нерухомості у всьому світі є одним із основних способів інвестування коштів. Однак під час війни з нею виникають додаткові складнощі, пов'язані насамперед з тим, що фактично будь-який об'єкт в Україні зараз може стати ціллю для ворожої ракети чи дрона.
При цьому деякі регіони страждають від обстрілів значно більше, ніж інші. Мова про прифронтові райони та міста, серед яких Харків, Суми, Запоріжжя, Миколаїв. Інші міста зазнають обстрілів значно менше, а, наприклад, Ужгород до останнього часу можна було вважати взагалі безпечним місцем.