Україні для повоєнного відновлення потрібний свій "План Маршалла", проте на сьогоднішній день дуже рано говорити про нього предметно.

Про це йдеться у матеріалі "Апострофа".

Про необхідність розробити та реалізувати якийсь аналог "Плану Маршалла" для України днями заявив спецпредставник президента США Кіт Келлог.

Продовження після реклами
РЕКЛАМА

Однак поки що це лише декларація.

"Думаю, що говорити про "План Маршалла" в умовах, коли незрозуміло, чим закінчиться війна, - передчасно", - сказав виданню підприємець та громадський діяч, викладач Києво-Могилянської бізнес-школи Валерій Пекар.

Крім того, незрозуміло, хто займеться напрацюванням такого плану та його реалізацією.

Продовження після реклами
РЕКЛАМА

"З вуст представника американської адміністрації яка ані у 2025, ані у 2026 році не планує виділення жодної копійки Україні, це звучить щонайменше цікаво, - сказав у коментарі "Апострофу" економіст Олег Пендзин. - "План Маршалла" передбачає досить значну фінансову підтримку для відновлення галузей економіки, дуже серйозну інвестиційну діяльність. А інвестиційна діяльність передбачає наявність грошей. Якщо ви не збираєтесь нічого виділяти, то говорити про "План Маршалла" - це якось дивно".

Як відомо, до Риму також проводилися конференції з питань міжнародної допомоги Україні, проте жодних конкретних рішень на них не було прийнято.

Нагадаємо, що 14 липня президент Володимир Зеленський зустрівся із спецпосланцем США щодо України Кітом Келлогом. Глава держави заявив, що це була продуктивна розмова.