В "Промінвестбанку" можуть ввести ТА і визнати банк неплатоспроможним через його продаж 4 березня на закритому аукціоні ПФТС без попередньої згоди Національного банку, повідомило джерело близьке до правління НБУ.
Про це пише "КП в Україні".
Раніше в НБУ заявили, що не погоджували продаж акцій "Промінвестбанку".
"Особу, яка набула акції без узгодження з НБУ, можуть позбавити права голосу і оштрафувати, а структура власності самого банку може бути визнана непрозорою", - йдеться в повідомленні на сайті Нацбанку.
4 березня Міністерство юстиції реалізувало 99,8% акцій "Промінвестбанку" на біржі ПФТС, ім'я покупця не розкривається.
У той же час, Базельські вимоги до прозорості структури власності передбачають введення ТА адміністрації в банк, де відбулися зміни в істотній участі (більше 10%), і визнання його неплатоспроможності. Особа, що придбала "Промінвестбанк" також підпадає під санкції і має сплатити 10% від суми угоди в якості штрафу.
За інформацією американського інвестиційного ресурсу Seeking Alpha, якщо Міністерство юстиції, яке займалося арештом і реалізацією "Промінвестбанку" не визнає угоду неправомірною, під штрафні санкції може потрапити і уряд України.
Так, "Промінвестбанк" було стягнуто на користь групи "Приват" за рішенням апеляційного суду Київської області як власність Російської Федерації, в рахунок втрачених в Криму активів.
Однак за двома рішеннями Стокгольмського арбітражу, арешт "Промінвестбанку" Мін'юстом України був незаконним. Зокрема, тепер Росія зберігає право стягнути з України повну ринкову вартість Промінвестбанку, власний капітал якого станом на 3 квартал 2019 року складав майже $160 млн, при всього $11 млн, отриманих при торгах 4 березня.
Відповідачем за позовом "Внешекономбанку", незважаючи на те, що гроші від реалізації арештованого "Промінвеста" отримала група "Приват" - виступить Міністерство юстиції України.