RU  UA

Субота, 23 листопада
  • НБУ:USD 41.00
  • НБУ:EUR 43.00
НБУ:USD  41.00
Валютний ринок

Новини

22 листопада

Всі новини

В Україні дорожчає долар: аналітик назвав чотири причини

Ще зовсім недавно в Україні спостерігався процес невеликого зміцнення національної валюти відносно американського долара. Однак, напередодні і після Дня Незалежності, ця тенденція різко повернула в протилежний бік.

Портал "Апостроф" з'ясував, з чим це пов'язано, і що чекає курс гривні до кінця 2021 року.

На думку голови експертно-аналітичної ради Українського аналітичного центру Бориса Кушнірука, підвищення валютних курсів є досить звичайним явищем на початку осені, коли бізнес відновлює свою активність після сезону відпусток.

"Також на валютному курсі відбивається ситуація на світових ринках, - розповів фахівець в коментарі "Апостроф". - Після стрімкого зростання на початку нинішнього року ціни на металургійну та аграрну продукцію на світових ринках пішли вниз. Ціна залізної руди, яка до недавнього часу сягала 220 доларів за тонну, зараз опустилася до 160 доларів і, на думку експертів, це падіння продовжиться. Також знижуються ціни на кукурудзу, котора я є однією з головних експортних позицій України. Звичайно, це призведе до зниження валютної виручки українського бізнесу. Тому передчуття майбутнього дефіциту долара викликає підвищений попит на ринку".

Втім, оцінюючи подібні різкі сплески курсів, не варто забувати і про валютних спекулянтів, вважає глава ради з питань іноземних інвестицій та економічного розвитку України Роман Бабицький.

"Спекулянтам, які протягом святкових днів закупили багато валюти, було вигідно підвищення курсу, яке дало їм можливість через кілька днів продати її за вигідним для себе курсом, - розповів експерт виданню. - НБУ зазвичай швидко реагує на подібні випади і швидко продає долари на торгах, тим зупиняючи зростання курсу. Але на цей раз спекулянтам вдалося похитнути ситуацію".

Ще одним фактором виникнення валютної нестабільності, на думку Романа Бабицького, є, як не дивно, відносно благополучна ситуація з виплатами за іноземними кредитами. Зазвичай для таких виплат, пік яких припадає на вересень, уряд закуповує валюту, продаючи облігації внутрішньої держпозики (ОВДП). Нерезиденти, купуючи їх, продають валюту на внутрішньому ринку, що сприяє зміцненню гривні. Однак завдяки 2,7 мільярда доларів, що надійшли в Україну від МВФ перед Днем Незалежності, потреба в розміщенні ОВДП відпала, через що попит на гривню з боку нерезидентів виявився значно нижчим, ніж очікувалося.

Детальніше читайте в матеріалі порталу "Апостроф": "завагався: що буде з курсом гривні до кінця 2021 року".