Існуючі торговельні конфлікти становлять основну загрозу для зростання світової економіки. Про це заявила директор-розпорядник Міжнародного валютного фонду (МВФ) Крістін Лагард на завершенні саміту "великої двадцятки" (G20) в японському місті Фукуока 9 червня.
Про це повідомляє DW.
У зустрічі брали участь міністри фінансів і глави центробанків країн-членів G20.
За оцінкою МВФ, тарифний конфлікт між Китаєм і Сполученими Штатами Америки може привести до зниження світового ВВП на 0,5% (або $ 455 млрд) у 2020 році. Дозвіл існуючих торговельних суперечок слід зробити пріоритетним завданням, підкреслила Лагард.
Крім того, глава МВФ віднесла до погроз для зростання світової економіки низькі процентні ставки. Незважаючи на "обережні ознаки стабілізації", які демонструє світова економіка, у багатьох розвинених економіках зростає рівень боргу, а ринки, що розвиваються, як і раніше "уразливі для раптових змін у фінансових умовах", йдеться в заяві Лагард.
Торговий конфлікт між Вашингтоном і Пекіном загострився в травні 2019 року, коли після невдалих переговорів президент США Дональд Трамп пригрозив підняти мита на товари з КНР до 25 відсотків. Надії на врегулювання спору тепер пов'язані із зустріччю Трампа з китайським лідером Сі Цзіньпіном, яка повинна відбутися в японській Осаці в кінці червня.
Раніше економісти агентства Bloomberg змоделювали кілька сценаріїв, за якими може розвиватися торгова війна між США і Китаєм. Згідно з їхніми підрахунками, обсяг світового ВВП в 2021 році може впасти на $ 600 млрд, якщо мита будуть розширені і охоплять весь американо-китайський ринок. Якщо торгової війни вдасться уникнути, економіки двох країн все одно чекає уповільнення через два роки, вважають експерти. Зростання ВВП США сповільниться на 0,2%, Китаю - на 0,5%. Сповільниться також зростання світового виробництва.
Як повідомляв "Апостроф. Економіка", повна заміна кредитами МВФ : нардеп пояснив в деталях ефект цифровізації економіки