Із забороною транспорту заговорили в Києві навіть про впровадження комендантської години. Що буде заборонено містянам у разі її впровадження?
Влада Києва зробила заяву з приводу введення комендантської години
Комендантська година - це заборона виходити на вулицю та з’являтись у громадських місцях особам, які не мають відповідного дозволу. Зазвичай заборона стосується певного періоду доби, в основному - у нічні години (з 22:00). Комендантська година також може стосуватися певної категорії громадян, наприклад, неповнолітніх.
У разі порушення режиму людину можуть затримати до з’ясування обставин.
Зазвичай комендантську годину супроводжує оголошення надзвичайного стану та є наслідком військових дій.
Трохи більше, ніж два роки тому комендантську годину впровадили в кількох областях України, на кордоні з Росією, внаслідок заходів російських суден в українські води. Нині ж про такі обмеженні заговорили у зв’язку з посиленням карантинних норм.
6 квітня Верховна Рада може розглянути питання коронавірусу та необхідність впровадження комендантської години з 22:00. Про це повідомляє сайт "Сегодня" з посиланням на джерело з МВД, наголошуючи на високій ймовірності такого сценарію.
Йдеться про цілковиту заборону пересування містом після 22-ї години.
Характерно, що тиждень тому такий розвиток подій не розглядали, хоча нова хвиля коронавірусу розглядалась на засіданні СНБО.
Така практика вже давно впроваджується в багатьох країнах Європи. У Канаді комендантська година діє з січня, при цьому захворюваність у столиці знизилась. Водночас, дивлячись на досвід Франції, де кілька місяців людям заборонено залишати домівки з 19:00 до 6:00, однозначних висновків зробити не можуть.
Як повідомляв "Апостроф", українська влада допускає деякі помилки у боротьбі з коронавірусом.