Заявивши про відкриття другого фронту боротьби з бідністю, Порошенко зазначив свої пріоритети на другий термін.
Про це повідомив блогер та політичний експерт Олексій Голобуцький в соціальній мережі Facebook.
"Вже два дні ФБ обговорює акцію на підтримку Порошенка. Я нагадаю, що за інформацією поліції на Михайлівській площі у неділю було майже 30 тисяч людей. Особливо жорстко чомусь вчепились в економічний блок і в сам термін "боротьби з бідністю", - пише політичний експерт.
За його словами, через майже шість років війни українська економіка опинилась в кризі.
"Бо якщо забути про війну - тоді дійсно, виглядає абсурдним: президент аж наприкінці п’ятого року повноважень говорить про боротьбу з бідністю. Значить, не помічав стільки років - а тут помітив? Але якщо освіжити пам’ять - то ситуація виглядає прямо протилежно. Знадобилось лише п’ять років, щоб, незважаючи на збройну агресію, постійні витрати на оборону (при тому збільшені до 5% ВВП), втрату 7% територій і 23% надходжень до ВВП через окупацію домогтись економічного зростання, зафіксованого міжнародними аудиторами. І навіть викроїти живі гроші для соціальної сфери - для збільшення пенсій", - продовжує Олексій Голобуцький.
Блогер нагадую, що після втечі Януковича в бюджеті залишалось 108 тисяч гривень.
"Та владі вдалось втримати економіку від дефолту, в тому числі, завдяки жорсткій позиції президента. Вже в минулому році за всіма макроекономічними показниками почалось зростання економіки України. Те, на що вдалось знайти кошти у воюючій державі: індексація пенсій, виплати пенсіонерам, монетизація субсидій, поміч багатодітним сім’ям, безкоштовні аналізи, безкоштовні ліки", - повідомив політ експерт.
За його словами, чомусь грошові виплати почали пов’язувати з виборами.
"Так, простіше зв’язати виплати українцям з виборами. Однак насправді це конкретні кошти зараз и тут, яких людям так не вистачає. А рішення по індексації пенсій (за ним підвищили пенсій 5 мільйонам українцям) було прийнято ще в 2017 році. Просто тоді на це не було ніякої змоги знайти кошти - війна і криза. В бюджеті з 3,2% економічного зростання на рік кошти таки знайшли. Чомусь дійсно всі воліють просто ігнорувати - з якої глибини ями все починалось. З чого починалась каденція Порошенка. З чого йому довелось вигрібати "обгризену" з двох боків, з півдня і сходу, російськими військами країну", - вважає блогер.
Політичний експерт ще раз нагадав про війну на Сході країни.
"Про таке легко говорити, ще легше обіцяти. Але знов всі забувають: війну не завершено. Окуповані землі не звільнено. Репарації не отримано. Ми дуже багато в чому залежимо від прямої допомоги союзників і міжнародних фінансових структур. Буквально це означає - ми досі так само ризикуємо кожного моменту втратити державу. По суті нічого не змінилось - просто воюємо ми тепер в кращих умовах, з кращою зброєю і більшим благополуччям в тилу. Але ж все одно - воюємо. А критикують так, ніби в нас вже давно мирний час", - підсумував Олексій Голобуцький.