Глава комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Галина Третьякова заявила, що в Україні не можна занадто різко піднімати розмір мінімальної заробітної плати.
Про це повідомляє "Апостроф" з посиланням на видання "Дзеркало тижня".
За її словами, це змусить роботодавців економити - аж до звільнень співробітників.
"Це адміністративний тиск. Економіка на такі дії буде жорстко відповідати. Як тільки ви почнете піднімати мінімальну зарплату на порядок швидше за інфляцію, без урахування реального зростання ВВП, роботодавець почне зменшувати пропозицію робочих місць", - сказала Третьякова.
Вона зазначила, що зростання зарплат відбуватиметься іншим шляхом: через дефіцит фахівців, який утворився через міграцію українців за кордон.
"В Україні міграція, і люди їдуть. А збільшення кількості робочих місць при низькій пропозиції робочої сили призводить до збільшення заробітної плати. Це закон попиту і пропозиції на ринку праці. Якщо ми збільшуємо робочі місця, а людей, які пропонують свою робочу силу, мало, то роботодавці починають конкурувати. І для того, щоб виграти це змагання, вони або піднімають зарплати, або якісно покращують соціальний пакет", - пояснила Третьякова.
На її думку, зараз сприятливий період, коли уряд повинен допомагати роботодавцям створювати робочі місця, тим самим стимулюючи боротися за допомогою підвищення зарплат за співробітників.
"Сьогодні дуже благодатний період для того, щоб допомогти роботодавцю створити робочі місця, створити тиск за рахунок міграції і шляхом опосередкованого впливу в рамках дерегуляції, а не регуляції мінімальної заробітної плати подивитися, як буде працювати вже ринкова економіка. А не соціалістично-адміністративна", - сказала Третьякова.
Як повідомляв "Апостроф", глава комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики Галина Третьякова заявила, що розглядається план про ліквідацію Пенсійного фонду (ПФУ).