В прямому ефірі Апостроф TV посперечалися радник міністра внутрішніх справ Володимир Мартиненко і народний депутат України VIII скликання Ігор Луценко. Причиною гарячих баталій стало питання про монополію влади на застосування насильства і права громадян на самозахист.
Сутичка політиків відбулася в ток-шоу Роксани Руно "ВСЬО ПО БЄСПРЄДЄЛУ".
Проводячи аналогії між подіями 2013 року, коли в суспільства не було довіри до влади і правоохоронних органів, і подіями сьогодення, в студії звернули увагу на тонку грань, до якої наблизилась поліція на сучасному етапі, що стає загрозливим для влади через можливу втрату довіри.
"Монополія на застосування сили повинна бути тільки у держави", - заявив Мартиненко.
Його заява викликала реакцію у опонента:
"Громадянин має на право на застосування легітимного насильства, на захист самого себе. Якщо лише держава має право на застосування насильства, це називається тоталітаризм, - заявив Ігор Луценко. - Повинна бути монополія закону в питанні сили, поліцейський не може діяти за принципом "підкоряйся, а потім оскаржуй". Бо це потім призводить до того, що або гине народ мільйонами, або "розсипається" держава, коли народ змітає все на своєму шляху. Тому лише законне насильство може бути допущене".
Радник Авакова заявив, що в Україні є збройні формування, які не повинні перебирати на себе функції держави у питання легітимного насильства.
"Монополія у держави на насильство може бути тільки у законних спосіб: зупинення злочину, зупинення збройної агресії. Жодні збройні формування не мають права на насильство, на кшталт муніципальних варт", - навів приклад Мартиненко.
Це викликало бурхливу суперечку в студії.
"Ви повторюєте наратив російської пропаганди, - заявив Луценко. - Які в Україні збройні формування? Якщо на людину нападають, вона має право на захист. Це теж є застосуванням сили", - обурився Луценко.
Нагадаємо, 15 червня в Києві біля Шевченківського суду, де розглядали справу одеського активіста Сергія Стерненка, якого підозрюють у скоєнні вбивства і незаконному носінні холодної зброї, відбулися зіткнення, під час яких поліцейські побили активіста. Їх усунули від виконання службових обов'язків.