Пакети військової допомоги Україні від Сполучених Штатів Америки в останні місяці стали меншими через скорочення власних запасів Пентагону.
Про це повідомили журналісти телеканалу CNN, посилаючись на американських чиновників.
За словами співрозмовників, у Вашингтоні не передають великі обсяги допомоги, оскільки побоюються, що обороноздатність самих США поставлять під загрозу.
Через це Міністерство оборони попросило Конгрес США дати більше часу на освоєння 6 млрд доларів, що передбачені на озброєння та оснащення Збройних сил України. Доступ до коштів може бути закрито у разі невикористання до кінця цього місяця.
Це інша поведінка, аніж було рік тому, коли адміністрація президента США просила Конгрес якнайшвидше схвалити додаткове фінансування України.
За даними CNN, з квітня пакети допомоги Україні не перевищували 400 млн доларів, а вартість левової частки пакетів була в межах 125-250 млн доларів. Скорочення допомоги пов'язане також з темпами виробництва, які недостатні для одночасного постачання ЗСУ і наповнення запасів Міноборони. Особливо йдеться про артснаряди калібру 155 мм і зенітно-ракетних комплексів Patriot.
До початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну Сполучені Штати щомісяця виробляли до 15 тис. боєприпасів калібру 155 мм, зараз - 40 тис. снарядів.
Проте Пентагону все одно потрібно більше року для досягнення своєї мети з виробництва 100 тис. снарядів щомісяця. Відповідний процес збільшення виробництва йде за графіком, і триватиме роки, вимагаючи нових потужностей, розширення підприємств і бажання Конгресу виділяти кошти, повідомили джерела CNN.
Раніше ми писали, що США готують новий "суттєвий" пакет допомоги Україні.