У середу, 18 грудня, депутати Верховної Ради знову спробують протягнути скандальний законопроєкт №10242, який містить загрози свободі слова. Зокрема, він створює умови для безпідставного переслідування викривачів корупції.
"Законопроєкт 10242, який попри обурення всіх притомних людей, вже вдруге за цей місяць намагаються пропхати через Верховну Раду, - це чисто російські наративи у стосунках влади і журналістів", - написала у Facebook журналістка Анна Бабінець.
Вона зазначила, що джерелам журналістів, які передають інформацію про перетин кордону посадовцями, "втомленими від війни", буде загрожувати до 8 років тюрми.
"А журналістів, які збирають та поширюють такі дані, цілком офіційно можуть переслідувати - стежити, прослуховувати телефони та ін. Бо ж передача даних з реєстрів - це важкий злочин і журналісти, відповідно, до цього законопроєкту, його співучасники.
Пару тижнів тому медіаспільнота та активісти публічно обурювалися таким планам, явно спрямованим не проти порушників, а проти тих, хто їх викриває. Тоді проєкт не пройшов. Сьогодні, внісши якісь косметичні правки, які не міняють суті, його знову хочуть проштовхнути через парламент", - написала Бабінець.
Вона підкреслила, що влада хоче перетворити всю журналістику в країні на комфортний "Єдиний марафон", де ніякі реєстри і джерела нікому не потрібні.
"А той тиск, з яким це робиться, вкотре сигналізує, що влада дуже-дуже готується до виборів навесні і журналісти зі своїми викриттями можуть завадити планам Зеленського та його оточення", - заявила журналістка.
Також на загрозу медіа відреагував журналіст-антикорупціонер Юрій Ніколов.
"Якщо чесно - я хз шо робить. Слуги урода вперто тягнуть нас в Малороссію. А я обіцяв сину кращу Україну. Але у мене немає влади. А у цих уродів є. У мене є лише можливість говорити. Поки що", - написав він.
Також заяву із закликом до депутатів не ухвалювати законопроект опублікували медійні та правозахисні громадські організації.
Як повідомляв "Апостроф", СБУ використала ТЦК щодо вручення повістки журналісту "Слідства.Інфо" Євгенію Шульгату, аби покарати його за те, що він викрив елітне майно керівника департаменту кібербезпеки СБУ Іллі Вітюка.