RU  UA  EN

Понеділок, 23 грудня
  • НБУ:USD 41.55
  • НБУ:EUR 43.25
НБУ:USD  41.55
Політика

Новини

22 грудня

21 грудня

Всі новини

Справа не тільки в зарплатах: відомий юрист пояснив, чому в Україні складно побороти корупцію

Причиною корупції в Україні є не тільки бажання більше заробити через низьку зарплату, але і відсутність реального покарання і презирства за отримання хабарів.

Про це в інтерв'ю "Апострофу" розповів юрист, адвокат, заступник генерального прокурора України в 2014-2016 роках Віталій Касько.

Юрист повідомив, що за інформацією в ЗМІ, керівники українських антикорупційних органів отримують приблизно 6-7 тисяч доларів на місяць в гривневому еквіваленті та це вище, ніж зарплата аналогічних керівників в східноєвропейських країнах.

"На мою думку, зарплати працівників антикорупційних органів мають бути достатньо високими, але й має враховуватися загальний економічний розвиток країни. Наразі зарплати детективів НАБУ і антикорупційних прокурорів є достатньо високими для того, щоби ми могли говорити, що спокуси до корупції у цих працівників виникати не повинно. І, безумовно, те саме має стосуватись і суду, в тому числі антикорупційного", - зазначає Касько, додаючи, що у судді не повинно виникати і думки з приводу хабара.

При цьому юрист заявляє, що зарплата - не єдине, що має бути зроблено в країні для відсутності корупції.

"Наприклад, з 2007 по 2010 рік, коли я працював в правоохоронних органах, там була досить непогана заробітна плата, принаймні в Генеральній прокуратурі, але при цьому корупція не зникла. Тому повірте, це не єдиний фактор, який впливає на викорінення корупції", - констатує він.

Рішення проблеми Касько бачить у встановленні контролю над чиновниками і в реальному покаранні за корупцію.

"Адже типовий чиновник може керуватися думкою, що, мовляв, хоч в нього і добра зарплата, але він бачить, що інші беруть хабарі й нікого за це не карають, то чому б не заробити більше? В Україні понад 20 років культивується такого роду правосвідомість", - упевнений він.

Також юрист вважає важливим фактором формування загальної культури, коли корупціонерам не будуть поважатися суспільством.

"Потрібне усунення корупціогенних факторів, ретельний відбір, навчання. Має існувати культура, в якій людина, схильна до корупції, буде зневажатися колегами по роботі, не буде мати можливостей просування по службі. В українських реаліях, на жаль, ми маємо іншу культуру: люди, які не беруть хабарів, виглядають як білі ворони, до них ставляться з підозрою", - говорить Касько.

Детальніше читайте в повному тексті інтерв'ю Каська "Апострофу": У влади в Україні є страх, через який вона буде триматися до кінця - відомий юрист.