RU  UA  EN

Четвер, 14 листопада
НБУ:USD
  • НБУ:USD
  • НБУ:EUR
24.15
Політика

Ліга Європи 2019/20: усі новости, результати, відео

Новини

14 листопада

Всі новини

Новости партнеров

Загрузка...

Працюють за одним "темником": політтехнолог вказав на схожість заяв Коломойського і Геруса

Андрій Герус просуває раніше озвучені ініціативи Ігоря Коломойського.

Про це написав політтехнолог Олексій Голобуцький в Facebook.

"Прочитав інтерв'ю з головним енергетичним депутатом Андрієм Герусом, який проштовхнув поправку, яка відкрила для Коломойського імпорт електроенергії з Росії. Одне питання не розкрите - Герус Коломойському темники пише? Або Коломойський Герусу? Або хтось третій обом?", - написав Голобуцький.

Він нагадав, що в серпні Ігор Коломойський в інтерв'ю запропонував ніким раніше не обговорювану схему приватизації державної генеруючої компанії "Центренерго" - в пакеті з держшахтами. І ось нині голова комітету ВР з питань енергетики і ЖКГ Андрій Герус почав просувати таку ініціативу.

"Щоб не звинувачували в маніпуляціях, наведу слова Геруса по приватизації "Центренерго" дослівно: "Вважаю, що приватизувати потрібно, але разом з певною сировинною базою. Взяти перспективні державні шахти, в яких запас вугілля і які можуть працювати, об'єднати їх з "Центренерго" і продати", - написав Голобуцький.

Ексглава НКРЕКП Дмитро Вовк попереджав, що зловживання на користь Коломойського в "Центренерго", яких не помічає НАБУ і САП, призведуть до банкрутства держпідприємства.

Раніше ЗМІ оприлюднили інформацію про схему Коломойського в держкомпанії - "Центренерго" підписала контракт на закупівлю російського вугілля на 400 млн грн з фірмою "Нафта Форс", засновник і директор якої має безпосереднє відношення до діяльності групи "Приват". Причому "Центренерго" закуповує вугілля по 2500 грн за тонну, що значно вище ціни, розрахованої за формулою "Роттердам+", яка становить 1740 грн за тонну. У той же час вироблену з цього вугілля електроенергію компанія продає за заниженим тарифом (1,3 грн кВт / год) підприємствам, власником яких є Ігор Коломойський, в той час як собівартість струму становить 1,9 грн кВт / год.

Як заявляв власник компанії "енергомережі" Дмитро Крючков, тільки за липень-серпень через схеми Коломойського держкомпанії "Центренерго" завдано збиток в сумі 1,3 млрд грн.

Новости партнеров

Загрузка...