RU  UA  EN

Вівторок, 5 листопада
  • НБУ:USD 41.00
  • НБУ:EUR 44.30
НБУ:USD  41.00
Політика

Над "Слугою народу" нависла загроза: джерело розповіло, як з нардепів хочуть зробити рабів

У парламенті крім "групи Коломойського" існує численна внутрішня опозиція в питанні імперативного мандата.

Про це розповів "Апострофу" представник фракції СН на правах анонімності.

"За чинним законодавством, позбавити мандату народного депутата-мажоритарника, який покинув фракцію, не можна. Ця норма може бути застосована тільки до "списочників". У нас з 252 депутатів велика частина була обрана по округах. Здебільшого це люди, які орієнтуються на авторитет президента , але щоб уникнути розколу фракції, з боку груп, пов'язаних з певними олігархами, їх хочуть зробити рабами. Тільки для цього і просувають імперативний мандат", - поділився співрозмовник.

Нагадаємо, у вересні голова фракції СН Давид Арахамія заявляв, що розробляється новий законопроект про імперативний мандат. До роботи залучені представники всіх фракцій. У разі виходу з фракції, пропонується позбавляти депутатських повноважень не тільки списочників, але і мажоритарників, яких партія підтримала на окрузі.

"Ми бачимо, що з боку Коломойського вже йде шантаж, ближче до голосування по держбюджету приєднаються інші групи. Якщо з фракції "Слуги народу" вийде більше 26 осіб - це буде означати розвал монокоаліціі. Далі піде коаліціада, пошук союзників, втрата контролю над парламентом з боку президента", - зазначив один з позафракційних народних депутатів.

Але також відзначимо, що розпустити парламент у Зеленського не вийде. Згідно з Конституцією України, повноваження Верховної Ради, обраної на позачергових виборах, не можуть бути припинені протягом одного року з дня її обрання. Рада IX скликання була обрана на позачергових виборах 21 липня 2019 року.

Детальніше читайте в матеріалі "Апострофа": ""Слуга"семи панів: як Зеленський втрачає контроль над Верховною Радою".