RU  UA  EN

Пʼятниця, 22 листопада
  • НБУ:USD 41.00
  • НБУ:EUR 43.20
НБУ:USD  41.00
Політика

Новини

22 листопада

21 листопада

Всі новини

У США розслідують незаконну діяльність компанії екс-міністра фінансів України Ігоря Уманського - ЗМІ

Колишній міністр фінансів України Ігор Уманський входив до складу ради американської компанії Gase Energy, відомою фінансовими шахрайськими операціями у США.

Про це пише "Обозреватель".

Компанія GASE Energy, Inc. (Great East Energy, Inc.) була зареєстрована під назвою Epsilon Corp 17 жовтня 2011 року в штаті Делавер. 10 вересня 2013 компанія змінила назву на "Gase East Energy", а з 13 червня 2014 року назва компанії була змінена ще раз на GASE Energy, Inc. Компанія позиціонувала себе, як онлайн платформа для допомоги стартапам, та згодом стала займатися купівлею та розвитком об'єктів сфери природного газу в Україні. GASE Energy не веде господарської діяльності у США, а виключно в Україні, тобто всі її заокеанські зв'язки є фіктивними – вони створени для виведення капіталу за кордон та його легалізації.

GASE Energy (США) була помічена в міжнародному скандалі за участю регулятора ринку ЦБ США (SEC). Так, під час підписання звітності за 2013 рік GASE Energy, SEC повідомив, що не задоволений звітом компанії за 2013 рік, у зв'язку з тим, що там намагалися завищити запаси газу, на видобуток якого мали дозвіл. Це робилося, щоб розмістити більше акцій на ринку ЦП, які могли купити "інвестори", і вивести гроші в юрисдикцію США для подальших операцій з легалізації.

Таким чином Уманського зі спільниками спіймали на спробі фальсифікувати звітність, у якій його компанія хотіла відобразити роботу 7 шахт, коли реально була задіяна у процесі видобутку природного газу-метану лише одна. Регулятор ринку ЦБ США застосував санкції щодо компанії GASE Energy у зв'язку з підозрою щодо фальсифікації звітності.

Як результат, один з перших майданчиків позабіржового ринку, на якому здійснювала торги GASE Energy, віднесла компанію до категорії - OTC Pink No Information - найнижчий рівень торгових майданчиків для торгівлі позабіржовими акціями. Категорія "No Information" призначена для компаній, які не розкривають інформацію перед інвесторами, регулятором або групою ОТС Markets.

Ще у одному розслідуванні американської Комісії з цінних паперів і бірж, структура Уманського згадується як шелл-компанія – фіктивна компанія, створена для досягнення практичних цілей і приховування істинного вигодонабувача.

Фактично український чиновник найвищого рівні займався фінансовими махінаціями на території США, тому до його компанії були застосовані санкції. Зі сторони України не виникло жодних питань з приводу діяльності компанії, оскільки Уманський обіймав топ-посаду (був заступником міністра фінансів). Звільнили його за інформацією ЗМІ через те, що він відновив потоки відшкодування схемного ПДВ і "кришував" конвертаційні центри.

Після того, як у США вказали на шахрайські дії Уманського у 2015 році, це жодним чином не вплинуло на його кар’єру в Україні – зокрема він був радником президента Петра Порошенка.

Тим часом журналісти вказують, що призначення Уманського радником Андрія Єрмака може негативно вплинути на рішення МВФ надати фінансову допомогу Україні, тим більше, сам Уманський виступав проти такої співпраці. Також скандал з ексміністром може вплинути на рейтинги президента Зеленського. Тим часом експертиактивно дискутують над тим, наскільки можливе призначення Уманського – прозоре, зважаючи на звинувачення на адресу голови Офісу Президента у торгівлі посадами.