Народні депутати відхилили два проекти постанов, що стосуються "антиколомойського" закону про банки, які блокували його підписання.
Зокрема, парламент підтримав два проекти постанов №№2571-д-П - 2571-д-П1 "Про скасування результатів голосування Верховної ради України від 13.05.2020 року про прийняття в другому читанні і в цілому проекту закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення деяких механізмів регулювання банківської діяльності", авторами яких є позафракційний Антон Поляков і нардеп від фракції "Слуга народу" Олександр Дубинський.
Варто відзначити, що тепер закон чекає підписання головою парламенту Дмитром Разумковим і президентом Володимиром Зеленським.
Що таке "антиколомойський" закон
Законопроект №2571 - це зміни в банківському законодавстві, які в тому числі стосуються судових розглядів навколо рішень Національного банку України. Закон стосується всіх банків, які збанкрутували внаслідок кризи 2014-2015 років.
У проекті йдеться про екс-власників банків-банкрутів, які дійсно можуть визнати дії держави неправомірними. Наприклад, Нацбанк міг помилково визнати конкретний банк неплатоспроможним.
Новий закон покликаний пом'якшити можливі наслідки поразки держави в судах з екс-бенефіціарами банків. Головна ідея: неправильні рішення держструктур - не привід для скасування їх рішень. І щоб отримати компенсацію за них, потрібно довести свої збитки за допомогою міжнародного аудитора.
Законопроект можна застосувати до ситуації з "ПриватБанком". Перед його націоналізацією в грудні 2016 року він був визнаний банкрутом, оскільки НБУ виявив в банку величезний портфель кредитів, виданих компаніям Ігоря Коломойського і його бізнес-партнерам. Екс-власник банку оскаржує практично всі дії Нацбанку в той період.
Завдяки нововведенням, які передбачає цей закон, проект отримав неформальну назву - "антиколомойський". Його прийняття істотно підсилює позиції держави в судах з олігархом навколо націоналізації.
Як повідомляв "Апостроф", раніше стало відомо, що поки народні депутати України не проголосують за "антиколомойський" закон у другому читанні, перемовини України з Міжнародним валютним фондом за програмою співпраці неможливі.