RU  UA  EN

Субота, 4 травня
  • НБУ:USD 39.25
  • НБУ:EUR 41.90
НБУ:USD  39.25
Політика

Допомогти Збройним Силам України! Посилання для переказів

Новини

3 травня

Всі новини

Влада ігнорує думку народу щодо ринку землі і лише референдум здатен зупинити її розпродаж - експерт

Питання продажу землі є конституційним, тому потребує врахування думки народу. Референдум, який допомагає організовувати команда Тимошенко, – це можливість вплинути на владу. Для цього необхідне всенародне об’єднання: політичних сил, громадських організацій, фермерських асоціацій та молодіжних спілок.

Про це у блозі на "Цензор.НЕТ" пише відомий політолог Віталій Кулик.

На його переконання, минулого тижня відбулися дві події, які формуватимуть порядок денний в Україні – підписання президентом закону 2194 про зміни до Земельного кодексу, і збори ініціативної групи з проведення всеукраїнського референдуму проти продажу землі, які було організовано фермерськими й аграрними асоціаціями та профспілками за підтримки партії "Батьківщина".

"Всі можливі методи парламентської боротьби із земельною аферою вже вичерпані, й ми це бачили протягом останніх місяців в стінах Верховної Ради. За відміну Великої Земельної Афери у сесійному залі воювала винятково "Батьківщина". Іншим політсилам та їхнім спонсорам дерибан української землі вигідний і бажаний", – нагадав експерт.

Політолог констатував - на Банковій не хочуть чути критику щодо моделі земельного ринку, який запроваджують в Україні. А тому настає час продемонструвати готовність українців до реального народовладдя.

"Не зважаючи на пропагандистську кампанію, владі не вдалося змінити думку українців. Абсолютна більшість, 64%, проти запровадження ринку землі. Ще більше українців - 79% - проти продажу землі іноземцям. Хоча в законах, ухвалених під тиском Зеленського, зняті усі обмеження на володіння землі іноземцями, а іноземні банки прямо допущені до отримання землі через механізм застави", - наводить дані соціологічного опитування групи "Рейтинг" Віталій Кулик.

За його словами, влада прискорює грабунок села, але зростає і спротив цій політиці. Це підтверджує, зокрема, і майже 20 тис охочих взяти участь в ініціативній групі "земельного референдуму".

"Мені імпонує факт, що "Батьківщина" підготувалася до старту референдуму технологічно. Майже в кожному населеному пункті створено ініціативні групи по збору необхідних 3 млн підписів. Підписи швидко можна зібрати, враховуючи 77% підтримки громадянами ідеї проведення референдуму щодо продажу землі", – вважає він.

Політолог передбачає, що майбутня кампанія з організації референдуму потребуватиме об’єднання активних патріотичних сил та готовності до протестів як відповідь на протидію влади в проведенні волевиявлення.

"Сама кампанія проти відкриття ринку землі потребує тактичного союзу с різними протестними ініціативами (антитарифний рух, ФОПи, профспілки, страйкоми тощо). Без вуличної протестної активності референдум може не отримати бажаного ефекту. Про порушення права на землю, про несправедливість та свавілля влади мають взнати в кожному селі. Справа референдуму має стати особистою справою кожного українця", – підсумовує Кулик.