RU  UA  EN

Понеділок, 23 грудня
  • НБУ:USD 41.60
  • НБУ:EUR 43.30
НБУ:USD  41.60
Політика

Новини

23 грудня

21 грудня

20 грудня

19 грудня

Всі новини

Рішення заступниці голови НБУ Рожкової можуть оскаржити у суді через її "дивну" освіту – ЗМІ

Катерина Рожкова обіймає посаду заступника голови НБУ, "ймовірно, не маючи належної профільної освіти". Це загрожує виникненням серйозних проблем, адже усі рішення топменеджерки можуть оскаржити в суді.

Про це пише "Обозреватель".

В опублікованому розслідуванні журналісти звертають увагу, що на офіційному сайті НБУ вказані неоднозначні дані про вищу освіту заступника голови установи.Зараз там значиться, що "Рожкова закінчила Київський національний економічний університет за спеціальністю "Фінанси і кредит - банківський менеджмент" і Міжнародний інститут менеджменту за спеціальністю "Менеджмент зовнішньоекономічної діяльності (МВА)".

Але коли в 2016 році її призначали на посаду в.о. глави НБУ, відомості про освіту були дещо інші. Зазначалося, що Рожкова закінчила КНЕУ в 1997 і отримала "кваліфікацію магістра ділового адміністрування". МІМ вона закінчила в 2002, "отримавши кваліфікацію фахівця з управління зовнішньоекономічною діяльністю".

"Тобто в більш пізньому варіанті біографії Рожкової "загубилася" її кваліфікація магістра з ділового адміністрування", - пише видання.

Журналісти зазначають, що в річному звіті Відкритого акціонерного товариства "Акціонерний комерційний банк "Престиж" за 2006 Рожкова взагалі вказала, що в 1997 закінчила Київський державний педагогічний інститут. Уже наступного року в графі даних про освіту Рожкової замість педуніверситету вказано КНЕУ. При цьому викликала питання її справжня спеціальність. Оскільки на рік випуску Рожкової спеціальність "Фінанси і кредит - банківський менеджмент" не входила в офіційний перелік.

Журналіст звернув увагу на "кваліфікацію магістра ділового адміністрування" Рожкової, яку вона нібито отримала в тому ж КНЕУ. За його інформацією, ні в одному з державних переліків спеціальностей немає нічого близького до такого формулювання.

"Та й в історії університету не було такого напрямку, як "ділове адміністрування", - пише видання.

У матеріалі йдеться, що в профілі Рожкової на сайті "Платинум банку" вказана спеціальність "Банківський менеджмент", "якої також не існує".

"І з цього моменту переходимо на другу її освіту в Міжнародному інституті менеджменту (МІМ). На цьому сайті у неї ступінь магістра з бізнес адміністрування, на інших з "Менеджменту зовнішньоекономічної діяльності" – але це все не відповідає законному переліку спеціальностей.А ліцензія у МІМ дозволяє цій приватній бізнес-школі випускати магістрів тільки за спеціальностями менеджмент", – відзначається в розслідуванні.

На сайті МІМ зазначено, що Рожкова закінчила його в 1999 році (замість зазначеного всюди 2002).

Журналісти нагадують, що відповідно до ст.10 закону України про НБУ топменеджери повинні мати "... повну економічну освіту в галузі економіки, фінансів або права або науковий ступінь у галузі економіки, фінансів або права...".

"При відсутності реальної вищої економічної освіти у першого заступника голови НБУ Рожкової, вона повинна покинути свою посаду", - пише видання.