RU  UA  EN

Пʼятниця, 29 березня
  • НБУ:USD 38.85
  • НБУ:EUR 42.05
НБУ:USD  38.85
Політика

Допомогти Збройним Силам України! Посилання для переказів

Новини

29 березня

28 березня

Всі новини

Стало відомо, що необхідно для успішної реалізації конституційної реформи

Для найбільш ефективного впровадження конституційної реформи, потрібно відкритий діалог і широке обговорення конституційних ініціатив.

До такого висновку прийшли київські та чернігівські експерти у ході круглого столу "Інклюзивна та легітимна конституційна реформа: вибір процесу", органызованного експертами Міжнародного центру перспективних досліджень, повідомляють місцеві ЗМІ.

У ході круглого столу неодноразово підкреслювалось, що саме легітимність та інклюзивність конституційного процесу, а не зміст нової Конституції є головною умовою визнання та підтримки конституційної реформи у суспільстві та з боку міжнародної спільноти.

Кандидат юридичних наук, адвокат, експерт з правових питань Міжнародного центру перспективних досліджень Катерина Москаленко у своїй презентації звернула увагу на Конституційну реформу та її основні поняття та принципи і світовий досвід проведення конституційних реформ.

Експерт з питань зовнішньої політики Міжнародного центру перспективних досліджень Анастасія Галушка окреслила можливі шляхи проведення конституційної реформи в Україні в контексті забезпечення інклюзивності та легітимності процесу.

Варто зазначити, що презентація дослідження "Інклюзивна та легітимна конституційна реформа: вибір процесу" визвала обговорення й серед чернігівських експертів.

Так багато хто з них вважає, що конституційний процес в Україні зайшов у глухий кут і, для того щоб вийти з нього, потрібно визнати допущені помилки та виробити чіткий і узгоджений план дій на майбутнє.

Підкреслювалося, що у передвиборчий період актуалізувалось питання конституційної реформи, і головним завданням для громадянського суспільства у цьому відношенні є забезпечення легітимності конституційної реформи, використання його для посилення політичної та соціальної згуртованості країни, для нового поштовху реформ та модернізації держави, запровадження відкритої та інклюзивної політичної системи.

Зазначимо, що презентація дослідження "Інклюзивна та легітимна конституційна реформа: вибір процесу" проводилася Міжнародним центром перспективних досліджень в рамках проекту "Інклюзивна та легітимна конституційна реформа" за підтримки Міжнародного фонду "Відродження".