У Благовіщенському храмі в місті Коломия, який навмисно був приведений в занепад священиками Української православної церкви Московського патріархату (УПЦ МП), були знайдені видання, які доводять зв'язок церкви з комуністами.
Про це в інтерв'ю "Апострофу" розповів капелан УГКЦ Микола Мединський.
Нагадаємо, колись цей храм належав Українській греко-католицькій церкві (УГКЦ), а потім його передали УПЦ МП. Але ця передача відбулася ще в 1990-х роках. А суперечки, намети біля храму і все інше почалося тільки зараз, 17 жовтня.
"У паламарці на чільному місці ледь не як святиня зберігався конверт з листом від керівника Івано-Франківської руської общини Волкова.
У 2009 році він цим листом повідомляв тодішньому настоятелю про те, що написав статтю відносно ситуації навколо храму і розмістив у кількох виданнях. Зокрема, у виданнях тих політичних сил, які є з московською церквою єдині у дусі. Це газета "Комуніст" – що доводить, що в московської церкви є активна співпраця з богоборницьким та антиукраїнським режимом, тобто комуністичною партією. І газета "Русский вестник", що видається Руською общиною – ще одна кровожерлива, антиукраїнська, українофобська організація. Нормальній людині соромно було б не те що статтю на свій захист там виставляти, а навіть щоб про неї згадували в таких виданнях. Але для них це нормальне явище", - сказав капелан.
"Виходить, якщо ще в 2009 році доводилось писати статті на підтримку позицій УПЦ МП, конфлікт існував ще тоді?", - запитав журналіст, на що Мединський відповів:
"Звісно! Громадськість завжди обурювалася, бо весь час з їх боку були антиукраїнські закиди. Більше того, навіть антихристиянські речі спостерігалися. Люди ж на те звертали увагу. Люди ж на те реагували. Ну і, відповідно, вони якось намагалися захистити свою позицію".
Також капелан розповів, що в храмі було знайдено ікону російського царя Миколи Другого.
"Ми ще чимало цікавого там познаходили. Вони (представники УПЦ МП, – ред) постійно кричать, що не мають жодного відношення до російської церкви і Росії загалом. А ми знайшли в захопленому ними храмі ікону Миколи Другого (Кривавого).
Більше того, в храмі досі стоїть велика таблиця з переліком зобов’язань прихожанам московської церкви, як правильно сповідатися. І там є пункт: якщо відбулася спільна молитва – молитва, навіть не якесь служіння спільне – з прихильниками Київського патріархату чи Греко-католицької церкви (як вони пишуть – "уніатами"), чи вірянами інших якихось конфесій – це не те що є гріхом (це само собою у їхньому розумінні), це веде до відлучення від Церкви загалом", - зазначив священик.
Детальніше про конфлікт двох конфесій навколо старовинного храму читайте в матеріалі "Апострофа": Ікони російського царя і президента України в пеклі: на Прикарпатті розгорається гучний скандал.